Każda młoda osoba marzy o tym, żeby mieć rodzinę oraz zamieszkać we własnym mieszkaniu

W naszym kraju w ostatnich latach jest dosyć spory problem z mieszkaniami. Owszem, buduje się ich duża ilość, ale młodym ciężej jest już dostać na nie pożyczkę.
W przeszłości banki dawały kredyty na mieszkania, które czasami oscylowały na wysokości 120% wartości nieruchomości.

inwestycje

Autor: Startup Stock Photos
Źródło: http://www.flickr.com

kosze przeznaczone do segregacji śmieci

Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem cała suma za nowe mieszkanie (nieruchomości gdańsk sprzedaż mieszkań) była pokrywana przez kredyt, a ekstra pieniądze nowi właściciele najczęściej przeznaczali na remont. Teraz niestety nie jest już tak miło. Przez kryzys, który kilka lat temu rozlał się na cały świat i wstrząsnął podwalinami bankowej rzeczywistości, dzisiaj ciężko znaleźć bank, który nie będzie chciał od nas na tzw. dzień dobry dość wysokiego wkładu własnego.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj (https://www.tsprojekt.pl/projekty-domow-parterowych-z-garazem/)? To naturalnie zbliżona problematyka, więc na pewno te teksty też są warte zgłębienia.

Często chodzi wówczas o dosyć znaczne kwoty – na przykład 40 000 złotych. Tylko mały odsetek młodych par jest w stanie pozwolić sobie na to, aby sprostać takim wymaganiom. Wówczas często do akcji włącza się cała rodzina, aby pomóc młodym spełnić sen o własnym mieszkaniu. Niekiedy również kredyt zaciągany bywa razem z seniorami rodu, gdyż są oni wiarygodniejszym zabezpieczeniem dla banku. Mieszkania są niezwykle kosztowne, a banki niechętnie udzielają kredytów młodym, gdyż boją się, że mogą oni nagle stracić pracę, szczególnie jeśli nie pracują w budżetówce. Zatem poszukiwania ładnego mieszkania, które spełniałoby nasze oczekiwania, to dopiero początek drogi.

Potem musimy dowiedzieć się, jaki bank zechce nam udzielić pożyczki i na jakich warunkach, a to może być najtrudniejsza część naszego zadania.