Maty typu tekstylnego – czyli, kilkanaście słów na temat bardzo dobrze nam znanych wycieraczek w budynkach publicznych

Maty, czy inaczej przezywane Wycieraczki tekstylne, to przede wszystkim – patrząc na ich odmiany i firmy, które je wytwarzają – materiały, które posiadają na celu pomóc nam w ich wyczyszczaniu.

maszyny na placu budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu maty – http://www.infinitex.pl/maty-ceramiczne/ – czyści się o wiele bardziej łatwiej niż inne, dlatego najczęściej są stosowane w przeróżnych budynkach, na przykład na korytarzach. Możność dobrania niestandardowych rozmiarów, czy szeroka gama kolorystyczna może pomóc w doborze maty. My dziś skupimy się na ich typowych odmianach, które tak naprawdę reprezentują dobrze własne gatunki…

modele

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wycieraczki (http://www.anplast.pl/produkty/wycieraczki/wycieraczki-do-butow,2,6548) typu tekstylnego, czy maty tekstylne – obojętnie jak je nazwiemy – ukazują się w sporej liczbie rozmiarach oraz kolorach. Co oczywiste mają w posiadaniu poprzez to niewiarygodnie różne ceny, jednak nie tylko dlatego. Powstało kilka odmian wspomnianych mat, które wyszczególnia poza rozmiarem oraz kolorystyką – bardzo różna grubość i rodzaj materiału.

Pośród wycieraczek tekstylnych znajdziemy między innymi takiego typu odmiany jak: monotone (bywają idealne, kiedy w danym budynku jest duży ruch), iron horse (czyli wycieraczka wewnętrzna, która to posiada idealną jakość do proponowanej ceny), czy super-mat (która ma w posiadaniu bardzo wysoką jakość, dzięki czemu bardzo łatwo się ją czyści), nie napomykając już o takich odmianach jak choćby water-horse (czyli taką, która jako jedyna bywa w pełni odporna na warunki atmosferyczne), czy też wash-horse (która to nawet i porządnie zalana nie może się przesunąć) oraz innych, bardziej wyszczególniających się niestandardowymi wymiarami oraz kolorystykami, nie wspominając już o wzornictwie.