Jakie korzyści oferuje pompa ciepła oraz czy opłaca się w nią zainwestować? Co musimy na jej temat wiedzieć?

Dobrze zdawać sobie sprawę z tego, iż pompa ciepła jest częścią większego systemu. Składają się na niego dolne źródło i instalacja grzewcza. Najlepszy rezultat działania możemy otrzymać tylko wtedy, kiedy wszystkie te części są odpowiednio dopasowane oraz wykonane.

instalacja cieplna

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Pryz tym, musimy wiedzieć, że nawet profesjonalne oraz efektywne mechanizmy nie będą działały wydajnie, gdy realizacja montażu jest złe. Pamiętajmy więc, by koniecznie zatrudniać doświadczone ekipy instalacyjne, które orientują się w tematyce instalacji pomp. Pompa (więcej odwierty wrocław) ciepła jest, tak samo jak wszelkie inne urządzenia grzewcze, narażona na zużycie, dlatego potrzebuje serwisu. Pozytywną informacją jest jednak to, że pompa nie potrzebuje tak częstej interwencji serwisowej, jak dajmy na to kocioł.

Najważniejszym czynnikiem, na który powinniśmy zwracać uwagę w trakcie przeglądów, jest zbadanie właściwego przepływu po dwóch stronach układu. W związku z tym powinniśmy oczyszczać filtry źródła dolnego jak i górnego, zaś w przypadku pomp glikolowych potrzeba koniecznie badać stężenie płynu niezamarzającego. Czasami, w niektórych mechanizmach, szczególnie przy urządzeniach typu woda-woda, gdzie mamy do czynienia z wodą mocno zmineralizowaną, przeglądy sprawdzające są potrzebne częściej. Dlaczego? Zanieczyszczona woda powoduje, że częściej zbiera się kamień w środku wymiennika oraz częściej zatyka studnie zrzutowe. Jak natomiast wygląda montaż pompy ciepła? Możemy go podzielić na parę etapów. Na początek powinniśmy zdecydować się właściwy projekt budynku. Istotne, żeby spojrzeć na izolacyjność ścian czy podłóg, jak również czy pozostałe rozwiązania są zaprojektowane w zgodzie z technologią budynku energooszczędnego.

pompa ciepła

Autor: Junkers
Źródło: Junkers

Jedynie dobra izolacja budynku da nam odczuć korzyścizalety, które oferuje zamontowanie pompy ciepła. Odnosi się to do wszystkich modeli pomp ciepła, istotne żeby znać tą zasadę. Czy jest to pompa pompa (odwiedź serwis) ciepła woda powietrze, lub też inny model nie powinniśmy o tym zapominać. Należy zatroszczyć się o to, żeby w naszym lokum użyto instalacje grzewcze , które pozwolą całkowicie wykorzystać pompę ciepła. Najlepiej dają sobie radę instalacje grzania płaszczyznowego – te zamontowane w podłodze jak i ścienne, które poprzez niższą temperaturę czynnika grzewczego w rurach dają możliwość grzać dom o wiele taniej niż używając tradycyjnego ogrzewania.