Z czego można by zrobić ścieżki, różne place i podjazdy oraz czy te surowce są kosztowne?

Przeróżne nawierzchnie mogą posiadać naturalny wygląd i doskonale komponować się z roślinnością. Przeważnie ich przygotowanie jest proste, a wydatki stosunkowo małe.

Należałoby zainteresować się pewnym ciekawym ich typem, gdyż to o nim tutaj mowa.
Do budowy nawierzchni żwirowych należy używać kruszyw o nieregularnych krawędziach. Mógłby to być grys, żwir z wyjątkiem rzecznego, którego ziarna posiadają zaokrąglone krawędzie. Nawierzchnie – zerknij na nawierzchnia przepuszczalna: http://interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-boiska-wielofunkcyjne – żwirowe mogłyby posiadać zróżnicowaną grubość zależnie od jej przeznaczenia oraz rodzaju gruntu. Grubość nawierzchni musi być tym większa im większe są oczekiwane obciążenia lub w mniejszym stopniu przepuszczalny jest grunt. Nawierzchnia – (nawierzchnia mineralna), po której będą jeździć pojazdy osobowe, musi być stworzona z czterech warstw. Natomiast taka, po jakiej będzie się jedynie spacerować, może posiadać 2 lub tylko jedną warstwę.

fundamenty

Autor: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional
firmy deweloperskie

Autor: VELUX Polska Sp. z o.o.
Warto dodać, że nawierzchnie żwirowe mają także swe wady. W czasie długotrwałych deszczów i znacznych np. marcowych roztopów mogłaby ona rozmiękać pomimo tego, że została wykonana prawidłowo. Musi być ona co pewien czas konserwowana, przykładowo w miarę potrzeby należy dosypywać nowego kruszywa. Poza tym dobrze jest raz w roku na wiosnę ją ubić. Tego typu nawierzchnia mogłaby przerastać chwastami, a te należy systematycznie wyrywać. Wiele osób rezygnuje z ich budowy w obawie przed niewielką trwałością. Jednak niepotrzebnie, ponieważ dobrze zrobione są wytrzymałe oraz mogą nadawać się do utwardzenia nawierzchni terenu w ogródku.

Dzięki takim nawierzchniom nasz ogródek będzie prezentował się ładnie i nada mu to realistycznego stylu, dzięki czemu będziemy chcieli spędzać tam jeszcze więcej czasu.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,