Czy warto bawić się w gromadzenie plastykowych nakrętek?

Plastikowe korki z flaszek po napojach oraz produktach chemicznych zbierane są w różnych miejscach: przedszkolach, na benzynowych stacjach, a nawet w ministerstwach.
Inicjatywę gromadzenia korków wdrożyli w życie żakowie z Krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego.

landszaft - czas

Autor: Matacz
Źródło: http://www.flickr.com
To kilku młodych ludzi wymyśliło dobroczynną zbiórkę. Pieniążki z akcji miały zostać poświęcone na wsparcie dla znajomego. Akcja owa się powiodła, a idea błyskawicznie doczekała się działań kontynuacyjnych. I w ten sposób nakrętkowe szaleństwo dopadło prawie cały kraj. Dziś pomysłodawcy całej koncepcji są koordynatorami przedsięwzięcia oraz prowadzą oficjalny serwis (naprawa napędów do bram) akcji. Co się dzieje z zebranymi korkami? Organizacje zajmujące się zbiórką plastykowych korków sprzedają je następnie do skupów bądź bezpośrednio do firm zajmujących się przetwarzaniem ich. zysk ze sprzedaży plastykowych korków bywa najczęściej przeznaczany na terapię czy zakup przykładowo elektrycznych wózków inwalidzkich. A ów kosztuje zwykle kilkanaście tysięcy złotych.

Ten wątek jest dla Ciebie zajmujący? To przejrzyj, że pozostałe portale również posiadają podobne informacje, które pochłoną Cię kompletnie.

W skupie za tonę plastykowych korków możesz dostać do siedmiuset zł. Ażeby uzbierać na wózek , trzeba więc nagromadzić nawet 30 ton nakrętek, a więc aż blisko 16 mln sztuk!

awarie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Chociaż dzięki akcjom tego rodzaju zyskują niepełnosprawni i środowisko – nastręcza to jednak ogromnego nakładu pracy, a rezultaty nie zawsze są do tychże działań adekwatne.

Na cele charytatywne gromadzić można nie wyłącznie nakrętki, ale również stare tonery oraz pojemniki po tuszach do drukarki czy też zużyte komórki. Jednakże społecznicy przestrzegają, aby za każdym razem sprawdzać organizatora i zamysł zbiórki. Co jakiś czas pojawiają się bowiem wiadomości o blagierskich działaniach.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,