Powierzchnie przepuszczalne i ustosunkowane dla dzieciaków – czyli, jaki jest najwspanialszy dobór do naszych wymagań

Co to jest nawierzchnia przepuszczalna i jakie są jej rodzaje? Jakiego typu używa się nawierzchnie do „obłożenia” placyków zabaw? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej się dowiesz, odczytując nasz felieton!

mieszkanie - wizerunek

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Nawierzchnia – (tartan) przepuszczalna to nic innego jak podłoże zrobione z takiego rodzaju surowców, które „wpuszczają” między siebie wodę i resztę płynów wprost do ziemi. Powstało parę tego rodzaju nawierzchni, jednak najbardziej popularne z nich to: żwirek, kostki oraz płytki z betony, oraz kruszywo. Używa się je w szczególności wokół domku, lub w ogrodzie. Daje one możliwość zachować równowagę środowiska naturalnego, z powodu czego zazwyczaj nazywane są Ekologicznymi nawierzchniami.
usługa

Autor: TEKTUM

Co zaś tyczy się powierzchni na place zabaw, to bywają one produkowane z różnego
firma - zbliżenie

Autor: Manuel
Źródło: http://www.flickr.com
rodzaju granulatów, które bywają niewiarygodnie mięciutkie i bezpieczne. Same nawierzchnie (upoluj okazje na nawierzchnia przepuszczalna – ciekawe nawierzchnia przepuszczalna) na place zabaw posiadają za robotę amortyzować wypadki maluchów, z czego większość producentów tych podłóg, daje gwarancję bezpieczeństwa dzieciaka z upadku do trzech metrów wysokości. Producenci zanim przekażą w stosowanie te powierzchnie, są zmuszone posiadać atest PZH a także certyfikat. Podłogi tetego typu posiadają również luksusowa gamę kolorystyczną oraz wzorniczą, co pobudza dzieciaki do bawienia się. Porównując je do piaseczku, maluchy zabawiające się na tego rodzaju powierzchni nie brudzą się tak bardzo.

Nawierzchnie tego rodzaju charakteryzują się również wytrzymałością oraz elastycznością. Należy także dodać, iż nawierzchnie te nadają się nie tylko dla placyków zabaw, ale także w otaczaniu basenów, na ścieżkach, oraz boiskach.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,