Nieruchomości w stanie deweloperskim- z czym się wiążą?

W ubiegłych latach w naszym kraju buduje się coraz więcej nowym mieszkań i nieruchomości. Powodów tego zjawiska doszukiwać można się w kliku czynnikach. Do najważniejszych należą: ustabilizowana sytuacja na rynku nieruchomości, przyjazna polityka rządzących oraz wzrost średniej pensji Polaków.

Sytuacji sprzyjają także inicjatywy takie jak Mieszkania Dla Młodych.
Nowe mieszkania na sprzedaż zwykle są w stanie deweloperskim. Wyrażenie ten jest jednak bardzo często różnie interpretowany. Co w istocie oznacza? deweloperzy coraz częściej odchodzą od niego, ponieważ wiązany jest z niskim jakością. Standard wykończenia, czyli innymi słowy wykonastwo mieszkań jest kwestią nieco wątpliwą. Nie regulują go bowiem jasno określone przepisy. Dla jednego lokalu wiązać się ono może z wysokim standardem, które budują dla przykładu drewniane profile okienne oraz kamienne parapety, dla innego zaś to samo określenie oznacza dużo prostsze standard. Zwykle ma to odzwierciedlenie w cenie.
Najczęściej spotykane rozwiązania spotykane w stanie deweloperskim to: wylewka betonowa lub cementowa, okna – sprawdź toPCV, parapety z konglematu lub PCV, drzwi antywłamaniowe, tynk gipsowy niepomalowany. W mieszkaniach z wyższej półki cenowej dominują standardy ekologiczne na równi z najlepszymi materiałami oraz starannym wykończeniem.
Coraz mocniej obecne w trendach są nieruchomości zawierające rozszerzoną ofertę. Można w jej obrębie dobrać za specjalną opłatą drzwi, podłogi czy ceramikę łazienkową. Pomimo, że zwiększa to koszty, to daje możliwość, aby nie troszczyć się o wykończenie. Niektórzy preferuje jednak mieszkania niewykończone.
mieszkanie - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zakupie lokalu w stanie deweloperskim watro dokładnie sprawdzać także umowę, która mówi o specyfikacji stanu deweloperskiego. Powinny być one uwzględnione w załącznikach oraz obejmować takie elementy jak: rodzaj materiałów, ich klasa oraz wyposażenie. To tutaj znajdują się również informacje czy w standardzie zapewnione są np.

drzwi wewnętrznych czy białego montażu oraz elektryka, gniazdka oraz wyłączniki.
Świadomość wyżej uwzględnionych kwestii jest coraz większa, proporcjonalnie do zainteresowania planujących zakup mieszkań. Rozwijający się rynek nieruchomości pośrednik nieruchomości toruń troszczy się również o jakość swoich usług.