Czy należy grodzić teren w czasie budowy? Czemu to takie ważne?

Niektórzy o takiej kwestii nie pamiętają albo po prostu to bagatelizują, a wszak jest to niesamowicie istotne. O jakiej rzeczy mowa? O ogrodzeniu budowy, dzięki któremu mamy pewność, iż nic z naszej posesji nie zginie.

Wiadomo, że nigdy nie ma całkowITej pewności, ale na pewno zmniejsza to ryzyko utracenia cennych rzeczy, a do tego odstrasza każdego złodzieja, który jest zainteresowany naszymi rzeczami.
Mata wejściowa, wycieraczki systemowe Logomat

Źródło: http://www.logomat.com.pl
Ogrodzenia budowlane spełniają jednak sporo dodatkowych funkcji, gdyż tak naprawdę nie chodzi tylko o zabezpieczenie naszych rzeczy. To również gwarancja, iż osoba niepowołana nie wejdzie choćby przypadkiem na naszą posesję. To jest istotne, bo jeżeli ktoś tam się pojawi oraz coś mu się stanie, przykładowo podczas wiatru coś na niego spadnie, to możemy mieć z tego powodu duże kłopoty.
Oczywiście, jeśli wystawimy znak, iż wstęp zabroniony jak i teren budowy, to żaden sąd nie będzie miał o to pretensji. Przecież ostrzegaliśmy. Natomiast jak pokazuje praktyka może zdarzyć się inaczej i miały miejsce już tego typu sytuacje w przeszłości, iż nawet kiedy taka osoba nie została skazana na karę więzienia albo grzywnę, to była ciągana po sądach.
płyty meblowe

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba nikt tego nie (tylko tutaj – pokaż więcej) chce, dlatego dla świętego spokoju zwyczajnie ogródźmy teren, by nikt postronny tam się nie zapuszczał. Nie muszą to być jakieś ogrodzenia pełne, po prostu coś co wskaże na to, iż przez taki teren nie można przechodzić. Z reguły wystarcza zwykłą siatka.

To istotne, każdy więc kto robi prace budowlane dobrze, by zabezpieczył swój teren, aby nie mieć niepotrzebnych kłopotów i nieporozumień. Pamiętajmy, by o to zadbać.