Projekty budynków z podpiwniczeniem

Plany domów z podpiwniczeniem to ciekawe propozycje dla inwestorów posiadających działkę z obniżeniem terenu, a także dla osób wyszukujących budynku z dodatkową kondygnacją w przyziemiu.

projekty domów z piwnicą

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Przed doborem odpowiedniego projektu należy sprawdzić gatunek ziemi i poziom wód gruntowych parceli. Powinno się rozważyć zlecenie specjalnej analizy, która pozwoli na dobre posadowienie domu, oraz stosowne wykonanie i zabezpieczenie fundamentów.
Projekty domów z piwnicą to szeroka propozycja, bardzo rozmaita pod względem wielkości powierzchni budynku, liczby pięter, stylizacji elewacji zewnętrznych, także funkcji i możliwości zagospodarowania ponadplanowego poziomu domu. Propozycje budynków z piwnicą otwierają różne wykorzystanie i zaaranżowanie przestrzeni piwnicy w zależności od potrzeb. Podpiwniczenie to świetne pomieszczenie na warsztat, bądź część domu wydzielona do prowadzenia aktywności gospodarczej.

Ta wiarygodna treść jest przygotowana dla miłośników omawianej problematyki. Jeżeli wliczasz się do nich, to kliknij na taki odnośnik.

Specjalną zaletą realizacji domu na podstawie wzoru z piwnicą jest naturalna regulacja temperatury domu. Latem piwnica będzie go schładzać, zaś zimą ogrzewać. Oprócz tego zwiększa skuteczność systemu wentylacji (zajrzyj tutaj -> systemy wentylacji wrocław) budynku.

Choć piwnica jest efektywnym podejściem i zezwala na urządzenie kotłowni, pralni, domowej spiżarni, lub różnych pomieszczeń gospodarczych, to jednak łączy się z ponoszeniem przez właścicieli kosztów połączonych z ogrzewaniem.

Piwnice budowane są o wiele niżej aniżeli pozostałe piętra budynku co wywołuje, że jest w nich automatycznie chłodniej i bardziej wilgotno, dlatego wymagają prawidłowego dogrzewania.