Projekty budynków z podpiwniczeniem

Plany domów z podpiwniczeniem to ciekawe propozycje dla inwestorów posiadających działkę z obniżeniem terenu, a także dla osób wyszukujących budynku z dodatkową kondygnacją w przyziemiu.

projekty domów z piwnicą

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Przed doborem odpowiedniego projektu należy sprawdzić gatunek ziemi i poziom wód gruntowych parceli. Powinno się rozważyć zlecenie specjalnej analizy, która pozwoli na dobre posadowienie domu, oraz stosowne wykonanie i zabezpieczenie fundamentów.
Projekty domów z piwnicą to szeroka propozycja, bardzo rozmaita pod względem wielkości powierzchni budynku, liczby pięter, stylizacji elewacji zewnętrznych, także funkcji i możliwości zagospodarowania ponadplanowego poziomu domu. Propozycje budynków z piwnicą otwierają różne wykorzystanie i zaaranżowanie przestrzeni piwnicy w zależności od potrzeb. Podpiwniczenie to świetne pomieszczenie na warsztat, bądź część domu wydzielona do prowadzenia aktywności gospodarczej. Specjalną zaletą realizacji domu na podstawie wzoru z piwnicą jest naturalna regulacja temperatury domu. Latem piwnica będzie go schładzać, zaś zimą ogrzewać. Oprócz tego zwiększa skuteczność systemu wentylacji (zajrzyj tutaj -> systemy wentylacji wrocław) budynku.
Choć piwnica jest efektywnym podejściem i zezwala na urządzenie kotłowni, pralni, domowej spiżarni, lub różnych pomieszczeń gospodarczych, to jednak łączy się z ponoszeniem przez właścicieli kosztów połączonych z ogrzewaniem.

Piwnice budowane są o wiele niżej aniżeli pozostałe piętra budynku co wywołuje, że jest w nich automatycznie chłodniej i bardziej wilgotno, dlatego wymagają prawidłowego dogrzewania.