Niedroga budowa – już na etapie wyboru projektu

W natłoku paręnastu tysięcy osiągalnych na krajowym rynku projektów typowych, ciężko będzie zadecydować o najodpowiedniejszym rozwiązaniu architektonicznym gwarantującym jednocześnie interesujący wygląd, funkcjonalność a także dodatkowo energooszczędność.

Dla większej części inwestorów decydujących się na postawienie domu, podstawą jest obniżenie sumptów budowy.

Nie można dopuścić do tego, byś nie poznał wszystkich newsów na wybrany temat. Namawiamy więc do kolejnego artykułu. W nim czeka na Ciebie ciekawostka.

Każdy w dzisiejszych czasach stara się postawić solidny dom przy jak najmniejszych kosztach. Na nieszczęście przewidując budowę zapominamy o tym samym na początku drogi, a więc przy wyborze projektu typowego, czy przy realizacji projektu indywidualnego. Przy wyborze projektu ważniejszy jest jego układ funkcjonalny w środku niż widok zewnętrzny. Elewację zewnętrzną zawsze możesz sobie urozmaicić prostymi a także niedrogimi rozwiązaniami. Do tego, dopiero na końcu możemy ją dopasować do sąsiedztwa. Układ a także – idź do serwisu – rozmiary pomieszczeń wewnętrznych zmienić będzie trudniej i łączy się to z niepożądanymi zmianami konstrukcyjnymi.

fotografijka - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Obrys domku musi być kompaktowy o jak najbardziej regularnych kształtach, dla przykładu kwadrat lub prostokąt. Każdy gzyms, uskok albo wykusz w znaczący sposób podraża koszta budowy, na jakie składa się droższa robocizna oraz dodatkowe koszta materiałów dodatkowych. Aby wyselekcjonować projekt funkcjonalny, pamiętajmy o także o tym, aby wybrać projekt domu o nawierzchni wystarczającej rzeczywistym naszym potrzebom. Nie zbyt wielki, lecz także nie za mały.

Każdy metr kwadratowy domku to wydatek około 3 tysięcy złotych. Wybierzmy więc taki domek, w którym będzie jak najwięcej miejsca, a jak najmniej korytarzy. W necie znajdziemy między innymi projekty domów piętrowych.