Dlaczego opłaca się postawić na drewniane podłogi w swoim domu?

Mieszkańcy naszego kraju kupują sporo mieszkań oraz domów. Widać to w rosnącym rynku nieruchomości, zarówno jeżeli chodzi o lokale w tzw. stanie deweloperskim jak i te z rynku wtórnego.

Z roku na rok rośnie również nasza świadomość jeśli mowa o kwestii urządzania wnętrz. Coraz chętniej bowiem stawiamy zwłaszcza na jakość oraz trwałość wykorzystanych materiałów jak i wykończeń.
Wiosenne bratki

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uncle-leo/3179606968/
fototapeta

Autor: German Aerospace Center DLR
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu, sporą popularnością mogą pochwalić się podłogi wykonane z drewna. W tym momencie na rynku możemy wybierać z bogatej oferty podłóg (zobacz wolplan wylewka anhydrytowa samopoziomująca) zrobionych z jednego kawałka drewna czy też deski która składa się z trzech warstw. Każdy producent parkietów ściga się w bogatej ofercie i promocjach w taki sposób, aby przyciągnąć do własnego produktu dużo klientów. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż ”gra jest warta świeczki”. Polacy pokochali podłogi wykonane z drewna, które prezentują znacznie lepiej niż tradycyjne panele podłogowe. Nie da się ukryć, iż tak przygotowane podłoże nadaje uroku wszystkim pomieszczeniom oraz nadaje im szlachetności.

Jeśli uważasz, że prezentowany tutaj tekst jest interesujący i poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a przeczytasz więcej informacji złączki elektryczne.

Kiedy już zdecydujemy się na tego typu podłogę we własnym mieszkaniu, musimy dokładnie przemyślećco kupimy. Jeżeli mamy ogrzewanie podłogowe, to trzeba zastosować deskę wykonaną z trzech warstw, jaka jest cieńsza od deski litej, co gwarantuje lepsze parametry termiczne. Rzecz w tym, żeby zminimalizować straty ciepła.

Niewątpliwą zaletą deski podłogowej jest to, że można ją co jakiś czas poddawać procesowi cyklinowania czyli renowacji. Jeżeli mowa o temacie jakim są podłogi drewniane producent przeważnie dołącza informacji odnośnie procesu renowacji. Wypada również przed zakupem sprawdzić tego rodzaju aspekty.