Jakie są rodzaje posadzek przemysłowych i w jakich miejscach mają zastosowanie? O jakich sprawach wiedzieć? Na co zwrócić uwagę?

W budownictwie przemysłowym wykorzystuje się wiele typów posadzek. Ażeby wymienić najbardziej istotne, to posadzki betonowe, cienkowarstwowe, beton szlifowany, polerowany czy posadzki epoksydowe.

Posadzki do przemysłu koniecznie muszą pełnić konkretne wymagania, na pewno powinny być odporne mechanicznie, chemicznie, powinny być plamoodoporne. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Jakie mamy typy posadzek?
migawka - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza - stykówka

Autor: anita kluska
Źródło: http://www.flickr.com
Jednymi z bardziej znanych są posadzki antystatyczne, czyli system monolitycznych posadzek betonowych.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej wypożyczalnia rusztowań łódź w tym miejscu, przeczytasz tam podobne informacje.

Są niezwykle trwałe, mają rewelacyjne parametry techniczne. Wykorzystywane są tam, gdzie panują wysokie wymogi dotyczące antyelektrostatyczności a także odproności.

dekoracja

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Dość często używane jako zbrojenie rozproszone zwielokrotniające parametry wytrzymałościowe betonu. Wykorzystuje się je w magazynach paliw, elektronice czy nawet w hangarach lotniczych. Następny typ to betonowe posadzki monolityczne, które są utwardzane w technologii DST. Taki rodzaj posadzki bazuje na płycie posadzkowej, jaka jest zbrojona włóknami stalowymi. Jak jest tworzona? Po prostu na świeżo rozlany wiercenie w betonie nanosi się, a później zaciera utwardzacz systemowy pod postacią posypki.
zyskujemy tak powierzchnię bardzo gładką. Jest to niezwykle trwały, wytrzymały na ścieranie i pylenie materiał.

Pamiętajmy, iż mamy różnorodne typy, lecz nieważne, jaki materiał dobierzemy, zawsze należy zwracać uwagę, w jakim miejscu go kupiliśmy, a jak posadzki przemysłowe Warszawa jest najlepszym miejscem, aby takie kupić. Warto więc w nie zainwestować nabywając je u najlepszego producenta.