Jakie mamy najpopularniejsze rodzaje poddaszy? W jaki sposób są one wykorzystywane na co dzień?

Budowa własnego domu to konieczność podjęcia sporej ilości decyzji, jakie odbiją się na wygodzie użytkowani tego typu budynku. Ważną decyzją jest pomyślenie nad typem poddasza.

zbliżenie - dom

Autor: ​ Diego Adan Rios
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie można wymienić częste wybory?
Sporo ludzi decyduje się na projekt, gdzie jest poddasze (Olszewscy S.C.-wejdź… to łącze) użytkowe. Wtedy mamy do dyspozycji pełnowymiarowy parter budynku, z kolei góra ma często sporą ilość ukosów, dlatego wymaga pomysłowego zaaranżowania. Projekty tego rodzaju miejsc posiadają naprawdę dużo wyjątkowych możliwości, jeśli chodzi o aranżację, z kolei jest też tak, iż wygoda takiego poddasza jest gorsza niż parteru. Z tej przyczyny też w tego typu budynkach z reguły to dół jest taką intensywniej użytkowaną częścią dzienną domu, a góra idealna będzie do stworzenia takiej strefy nocnej, w jakiej można zaaranżować ładną sypialnię.

Ciekawe fakty o tej tematyce zdobędziesz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna jest jedynie jedna! Sprawdź nas!

W takim wypadku ukosu nie będą zbyt dużym problemem.

Warszawa

Autor: Wawel Service
Z kolei, innym typem projektów są domy parterowe, gdzie poddasze nie jest użytkowe. tego typu budynki z reguły zajmują większą ilość miejsca na działce, tym bardziej gdy chcemy mieć więcej metrażu. Z pewnością są dosyć funkcjonalne, szczególnie dla osób starszych, jak i na wózkach, ponieważcałość powierzchni może być na tym samym poziomie oraz być łatwo dostępna.

W takim projekcie poddasze pełni z reguły rolę strychu, na jaki nie zagląda się aż tak często. Jak widzimy, różnica w obu pomysłach jest bardzo duża, a wybór na przekór pozorom nie jest łatwy. Wszak musimy podjąć decyzję niemal do końca życia.