Cyfryzacja osiągnęła w przeciągu ostatnich kilkunastu lat tyle, ile wcześniej nie uczyniono przez 100 lat – świat pędzi w zastraszającym tempie

Świat zmienia się bardzo szybko. Generacja obecnych przedszkolaków zapewne nie będzie ani trochę w stanie obsługiwać telefonów na przyciski.

projekt

Autor: Stefano Montagner
Źródło: http://www.flickr.com
Uczenie się z encyklopedii jest równe niemalże poszukiwaniom dinozaurów. Dla najmłodszych bywa to absurdalne, ponieważ one każdą rzecz mają w sieci.
Jeżeli świat staje się coraz bardziej wirtualny, to rozwija się cały ten biznes. Dlatego przemyślanym kierunkiem na uniwersytecie jest dziś informatyka. Pewnie bez podłączenia do internetu nie moglibyśmy obecnie funkcjonować. Do kont bankowych mamy wgląd przez internet.

Zainteresował Cię temat tego tekstu? Koniecznie sprawdź opracowanie (https://anotis.pl/blog/bramy-przesuwne-z-profili-zamknietych/), tam znajdują się jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę dobrze to zobaczyć.

W sieci kupujemy wyjazdy, bilety do kina, a nawet obiady. Dlatego musi istnieć prawo IT, które kontroluje to, co możemy zgodnie z prawem robić w wirtualnym świecie, a czego należy unikać.

Od pewnego czasu coraz popularniejsza staje się ochrona znaków towarowych. Chodzi o zastrzeżenie swoich pomysłów oraz produktów, aby nikt nie był w stanie proponować takich samych rzeczy i w pewnym sensie kraść nam klientów. Uzyskanie praw autorskich jest dość ważne, gdyż podnosi naszą wiarygodność w oczach klienta, ale także chroni nasz image i przychody. Patent możemy otrzymać na terytorium swojego kraju, czym zajmuje się powołany do tego urząd, ale również na cały świat.

Wówczas powinniśmy zgłosić się do Genewy i rozpocząć odpowiednią procedurę. Otrzymamy później certyfikat wydany przez Światową Organizacją Ochrony Własności Przemysłowej (po angielsku: WIPO – World Intellectual Property Organization).

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,