Osoby niepełnosprawne żyją pośród nas i nie możemy tego nie spostrzegać

To my, kompletnie sprawni mamy obowiązek uczynić wszystko, by takie osoby mogli w miarę naturalnie istnieć, a nie zamykać się w mieszkaniu z powodu braku możliwości poradzenia sobie poza nim bez czyjejś pomocy.
Niekiedy z pozoru dla ludzi całkowicie sprawnych mało znaczące, nieduże krawężniki wykluczają takiej osobie na wózku wyruszenie chociażby do sklepu.

zamek

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście te potrzeby okazują się w takim stopniu zauważalne i głośno się o nich mówi, że coraz więcej punktów okazuje się dostosowanych do poruszania się przez osoby niepełnosprawne. Pierwszym przykładem na to niech pozostaną toalety miejskie lub te w dużych marketach. Nam całkowicie sprawnym nie zawadza, iż jest tam zainstalowany przykładowo podajnik ręczników papierowych, a dla ludzi niepełnosprawnych jest to sposobność poradzenia sobie z kolejną rzeczą osobiście. Analogicznie wygląda sprawa jeśli chodzi o poręcze dla niepełnosprawnych. Nikomu z nas przecież nie przeszkadzają zatem z jakiej przyczyny mielibyśmy ich nie montować, skoro są w stanie ogromnie polepszyć sprawę każdemu niepełnosprawnemu – sprawdź na Nie możemy się zamykać na takie potrzeby, gdyż najgorszą rzeczą dla osób niepełnosprawnych bywa trwanie w izolacji wywołane brakiem możliwości samodzielnego poruszania się.

http://www.impeco.pl/

Autor: http://www.impeco.pl/
Źródło: http://www.impeco.pl/

Jesteśmy zobligowani jeszcze bardziej otwierać się na potrzeby takich osób.

Jeżeli nie wiesz, gdzie znaleźć potrzebne Ci wiadomości, to kliknij ten link. Naprawdę zalecam ten artykuł (http://www.drabest.pl/pl/27-przegubowa) każdemu, kto chciałby mieć dobre źródło informacji.

br>
Jeżeli uważasz, że przedstawiony tekst jest godny uwagi, to bez zwłoki wejdź na ten link i przeczytaj udostępniony tu (http://aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-kasetonowe) wpis – on również Cię zaciekawi.

Im rzeczywiście nie okazuje się potrzebne nasze współczucie, lecz utworzenie możliwości do naturalnego życia w społeczeństwie.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , , ,