Osoby niepełnosprawne żyją pośród nas i nie możemy tego nie spostrzegać

To my, kompletnie sprawni mamy obowiązek uczynić wszystko, by takie osoby mogli w miarę naturalnie istnieć, a nie zamykać się w mieszkaniu z powodu braku możliwości poradzenia sobie poza nim bez czyjejś pomocy.
Niekiedy z pozoru dla ludzi całkowicie sprawnych mało znaczące, nieduże krawężniki wykluczają takiej osobie na wózku wyruszenie chociażby do sklepu.

zamek

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście te potrzeby okazują się w takim stopniu zauważalne i głośno się o nich mówi, że coraz więcej punktów okazuje się dostosowanych do poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

Czy niezbędne jest Ci kompleksowe opracowanie tego zagadnienia z wieloma wątkami? Mamy dla Ciebie miłą informację – wyszukasz je w poniższym linku.

Pierwszym przykładem na to niech pozostaną toalety miejskie lub te w dużych marketach. Nam całkowicie sprawnym nie zawadza, iż jest tam zainstalowany przykładowo podajnik ręczników papierowych, a dla ludzi niepełnosprawnych jest to sposobność poradzenia sobie z kolejną rzeczą osobiście.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy asfalty przemysłowe naszego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twe wątpliwości.

Analogicznie wygląda sprawa jeśli chodzi o poręcze dla niepełnosprawnych. Nikomu z nas przecież nie przeszkadzają zatem z jakiej przyczyny mielibyśmy ich nie montować, skoro są w stanie ogromnie polepszyć sprawę każdemu niepełnosprawnemu – sprawdź na Nie możemy się zamykać na takie potrzeby, gdyż najgorszą rzeczą dla osób niepełnosprawnych bywa trwanie w izolacji wywołane brakiem możliwości samodzielnego poruszania się.

http://www.impeco.pl/

Autor: http://www.impeco.pl/
Źródło: http://www.impeco.pl/

Jesteśmy zobligowani jeszcze bardziej otwierać się na potrzeby takich osób. Im rzeczywiście nie okazuje się potrzebne nasze współczucie, lecz utworzenie możliwości do naturalnego życia w społeczeństwie.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , , ,