Przy pomocy jakiej techniki przeprowadza się odnawianie posadzki betonowej?

Beton to niezwykle modny surowiec budowlany. Stosuje się go już od mnóstwa lat ze względu na bardzo dużą wytrzymałość między innymi na nacisk. Z tego też powodu stosuje się go nie tylko do budowy murów czy elewacji, ale też wylewa się np. posadzki.
Warto dodać, że surowiec taki jest relatywnie niedrogi, dlatego też znajduje swoje zastosowanie nie tylko przy konstrukcji domków wolnostojących czy też garaży, ale także m.in. hal produkcyjnych.

szlifowanie posadzki betonowej

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie tam na ogół używa się także wykonane z tego materiału podłogi. Ze względu na bardzo znaczna wytrzymałość na duże nawet ciężary. Niestety po jakimś okresie czasu, tego typu podłoga traci swe zalety estetyczne oraz wygląda na brudną. Najskuteczniejszym w tym czasie rozwiązaniem jest tak zwane szlifowanie posadzki betonowej. Operacja ta może przywrócić posadzce początkowy estetyczny wygląd i usuwa brzydką już powierzchnię oraz stare powłoki lakiernicze.
Przy pomocy tego typu technologii usuwa się także zbędne warstwy epoksydowe (zobacz więcej – żelkoty epoksydowe) lub do nich podobne. Omawiane szlifowanie posadzki betonowej ma na celu wzmacnianie posadzki (zobacz wylewka anhydrytowa) oraz powiększenie jej wytrzymałości na starcie. Ogólną czynność wykonuje się przy pomocy tzw. technologii diamentowej, dzięki której polepszą się cechy mechaniczne oraz estetyczne odnawianej w taki sposób posadzki.

Cena za wykonanie takiej usługi jest uzgadniana osobno, jednak w każdym wypadku jest to cena konkurencyjna oraz dla odbiorcy satysfakcjonująca. Jeżeli poszukujesz spółki, jaka robi tego typu usługi, znajdziesz ją zwyczajnie w internecie.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,