Czym pokryć dach?

Tradycyjna dachówka, pokrycie bitumiczne czy też blachodachówka? Na dachu możemy też ułożyć papę czy widywaną kiedyś na wsiach strzechę. Wybór jest bardzo duży.
Jaki dach, takowe pokrycie.

miejsce

Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/
Tą wytyczną powinniśmy się kierować przy wyborze surowca na pokrycie dachowe. Ważny jest układ dachu (płaski czy skośny, prosty albo skomplikowany) a także konstrukcja więźby (solidna czy delikatna). Gdy zastanawiamy się nad surowcem na obicie dachu w fazie planowania domu, nasz wybór nie będzie niczym ograniczony – projekt możemy dobrać do rodzaju surowca, nie narażając się na ponadplanowe koszty. Niektóre surowce nadają się bowiem lepiej na spadziste dachy aniżeli na płaskie, zaś dla niektórych należy zaprojektować solidniejszą konstrukcję więźby dachowej. Jeżeli z kolei realizujemy remont starego pokrycia bez wymiany bądź wzmacniania więźby dachowej, będziemy ograniczeni warunkami konstrukcyjnymi, które nierzadko nie pozwalają na użycie dowolnych tworzyw.

mieszkanie z antresolą

Autor: InAweofGod’sCreation
Źródło: http://www.flickr.com
Faliste płyty bitumiczne są to sprasowane organiczne włókna – na przykład celuloza – nasączone bitumiczną masą. Płyty pokryte są powłoką z żywicy polimerowej czy też akrylowo-winylową.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu wpis jest warty zainteresowania, kliknij tu, a znajdziesz więcej na tej stronie (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-modulowe/drzwi-wewnetrze-modulowe-pasaro) tego typu materiałów!

Pokrycie takie jest odporne na promienie UV jak też czynniki atmosferyczne. Płyty bitumiczne układa się na ogół na dachach o mało skomplikowanej nawierzchni. Dachówki bitumiczne położone na dachach przypominają płaskie tradycyjne dachówki, są jednak od nich o wiele lżejsze, natomiast obicie z nich jest o wiele łatwiejsze do ułożenia. Dachówki bitumiczne, mienione również gontami bitumicznymi, są miękkie, łatwo zdołamy je wyginać a także przycinać, można je więc układać na bardzo zawiłych, łamanych dachach o przeróżnym nachyleniu.

Potoczna nazwa płyt styropianowych laminowanych podkładową papą to styropapa.

Namawiamy Cię, abyś wszedł na hiperłącze do strony. Tam odkryjesz następne szalenie intrygujące informacje na pokrewny temat do tego, który opracowaliśmy na tej stronie.

Ocieplenie dachu za pomocą styropapy można wykończyć stosując ponadplanową powłokę podkładową lecz nie jest to niezbędne.