Jak można dbać o środowisko? Jak należy segregować śmieci? O jakich sprawach pamiętać? Do jakich pojemników wrzucać różne śmieci?

Segregacja odpadów to same pozytywy, dzięki niej na wysypiskach ląduje mniejsza ilość śmieci, te natomiast, jakie jesteśmy w stanie poddać recyklingowi będą na nowo przetworzone. Jak jednak dobrze segregować śmieci? Tak segregowane odpady wrzucajmy do pojemników, jakie oznaczone są odpowiednimi kolorami.

Już od jakiegoś czasu segregujemy śmieci, tak więc wiemy, iż do pojemnika niebieskiego wrzucać powinniśmy makulaturę, książki i papier. Przed wrzuceniem papieru do pojemnika nie zapominamy usunąć z niego zszywki, spinacze oraz okładki plastikowe, tak samo zróbmy z twardymi oprawami książek oraz zeszytów. Musimy także pamiętać, ażeby makulatura była sucha, nie może być zatłuszczona. Kolejne pojemniki na odpady to m.in. żółty kontener na plastik oraz aluminium warto sprawdzić na stronie . Do takiego kontenera należy wrzucać zgniecione i puste butelki po napojach, kartony po mleku, folie, metalowe puszki itd. Pamiętajmy, żeby wszystkie pojemniki po jogurtach czy puszki po przetworach były umyte oraz wysuszone a także miały ściągnięte etykiety.
Oczywiście, prawo tego nie wymaga, ale warto pamiętać, iż przecież resztki żywności błyskawicznie się psują, szczególnie jak jest upalnie, śmieci zaś nie są zabierane zbyt często. Pamiętajmy również, ażeby przed wrzuceniem do kontenera, zgnieść pojemniki, ponieważ w takiej sytuacji zajmują mniej miejsca. Białe oraz zielone pojemniki są przeznacpojemniki (zobacz więcej – pojemniki metalowe producent)egregacji szkła bezbarwnego i kolorowego. Podobnie jak w przypadku opakowań ze sztucznych tworzyw oraz metalu, warto zatroszczyć się o to, żeby szklane odpady były czyste i suche, a najlepiej jak są też wyczyszczone z nalepek i etykiet. Dla osób, jakie tego nie pamiętają, jakie pojemniki do czego są przeznaczone, na pewno pomocne będą informacje jakie znajdują się na poszczególnych pojemnikach.

Spodobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, poczytaj wartościowe informacje, jakie z pasją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule.

Dowiemy się dzięki temu, co można do nich wrzucić, a co jest zakazane. Jak sobie poradzić z innymi odpadami, jak wyrzucać przeterminowane leki czy puste opakowania po lekach?

zbiornik na deszczówkę

Autor: www.podlogi-kopp.pl
Źródło: www.podlogi-kopp.pl
przemysłowo

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
projektowanie

Autor: Klara Kopf
Źródło: http://www.flickr.com
Takie rodzaje odpadów powinniśmy zanieść do apteki. Baterie najłatwiej zostawić w szkołach, instytucjach publicznych czy większych sklepach. W każdym z takich miejsc powinny mieć miejsce pojemniki na zużyte baterie. Sprzęt elektryczny, tak zwane elektrośmieci pozostawmy w sklepie, w jakim zakupujemy sprzęt. Duża liczba firm zajmuje się odbiorem i utylizacją takiego sprzętu zupełnie za darmo. A oleje samochodowe czy akumulatory możemy oddać do zakładów mechanicznych albo na stacje benzynowe.

Segregowanie to tak naprawdę bardziej zaawansowany proces ekologicznego podejścia do życia, bo przecież jesteśmy w stanie tak działać w pozostałych dziedzinach życia, np. oszczędzając wodę. Bardzo dużo dobrego gwarantuje zbiornik na deszczówkę, ale także to, że nie marnujemy wody myjąc naczynia czy zęby. Czasem najmniejsze działania takiego rodzaju mogą czynić cuda.