Masz w planach zbudować dom? Poznaj kolejne etapy, które cię czekają

Jeśli od jakiegoś czasu poważnie myślisz o postawieniu swojego domu, musisz poznać kolejne punkty jego budowy, by być przygotowanym oraz starannie orientować się w rozkładzie prac. Warto też zaprosić kierownika budowy.

Budowa domu krok po kroku umożliwia nie tylko dużo oszczędzić, ale także właściwie rozłożyć działania, aby wszystko przebiegało bez stresu i zgodnie z planem. Pierwszą fazą jest oczywiście wybór oraz zakup działki, jak również projektu. To wcale nie takie proste zadanie, ponieważ może podobać ci się kilka miejsc, lecz nie wszystkie będą spełniać twoje wymagania. Na co postawić? Na malownicze okolice czy łatwy dojazd do pracy? Musisz samodzielnie podjąć decyzje, pamiętając, iż im dłużej zwlekasz, tym dłużej będziesz musiał czekać na swój nowy dom. Projekt musi brać pod uwagę liczbę członków twojej rodziny i ogólne oczekiwania. Po zrealizowaniu pierwszych dwóch zadań czeka cię uzyskanie pozwolenia na budowę i poszukanie właściwych ludzi, jacy zajmą się np. nadzorem budowy, jak również profesjonalnej firmy wykonawczej, której zadaniem będzie postawienie stanu surowego albo od razu całości domu. Musisz wybudować studnię, zebrać wymaganą dokumentację, wykonać przyłącza i dać znak do wystartowania z robotami budowlanymi. Drugi etap to już bardziej zaawansowane działania, takie jak ogrodzenie twojej działki, budowanie fundamentów bądź piwnicy, jeżeli się na taką zdecydowałeś i rozprowadzenie kanalizacji.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy materiał, koniecznie zobacz ponadto ten odnośnik! To świetna oferta (http://www.nieruchomosci.dominplus.pl/uslugi.html) i tu znajdziesz szczegółowe informacje.

Tutaj też będzie ci potrzeba wielu fachowców, w tym geodety czy ludzi zajmujących się transportem ciężkim, aby przewieźć wszystkie materiały.

budowa domu

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
W trzeciej fazie powinieneś mieć już stan surowy i murować ściany, a także zrobić stropy, schody żelbetowe i pokrycie dachowe. Potem wykonuje się instalacje i tynki, warto jest zacząć stawiać docelowe ogrodzenie (zobacz https://www.anotis.pl/) i zacząć porządkowanie ogrodu. W ostatniej fazie bowiem na spokojnie zajmiesz się już pracami wykończeniowymi i montażem koniecznych elementów, np. okien i drzwi. Korzystniej jest zawczasu rozejrzeć się za terakotą lub panelami, ny wszystko mieć gotowe. Mając na względzie zaprezentowane porady budowlane nie powinieneś mieć żadnych problemów z ułożeniem odpowiedniego harmonogramu prac. Jeżeli będziesz się go trzymać, na pewno nie minie sporo czasu, a będziesz mógł przeprowadzić odbiór techniczny domu i wprowadzić się do swojego nowego domu i razem z rodziną cieszyć się nową, bez wątpienia większą przestrzenią.