Zestaw na przykład do auta

Jak wiemy w dzisiejszych czasach chcemy mieć wszystko, co najlepsze. Dodatkowo uczymy się na błędach dobrze wiemy, że nie wszystkie śruby w samochodzie powinniśmy wkręcać maksymalnie, do samego końca. Wiemy, że przy niektórych trzeba wyczucia. Co wtedy, kiedy tej intuicji nie ma?

Odpowiedź jest krótka, potrzebne nam będą klucze dynamometryczne. Klucze tego typu są świetne do przykręcania czułych śrub. Klucze te powinniśmy zawsze używać by dokręcić głowicę, a mogą się one też okazać przydatne kiedy chcemy dokręcić koło. Dlatego jeżeli nie posiadamy jeszcze w naszym zestawie klucza dynamometrycznego to, przy pierwszej lepszej okazji musimy się w niego zaopatrzyć. Klucz dynamometryczny umożliwia nam ustawić odpowiedni zakres pracy, to znaczy, kiedy będziemy przykręcać śrubę dotrze do nas specyficzny dźwięk, który oznacza, że śruba jest właściwie dokręcona. Wtedy możemy przestać kręcić i odłożyć klucz na bok. Polecamy wkłady filtrów sprężonego powietrza. Prędko i bez jakichkolwiek kłopotów dokręcimy zwłaszcza te bardzo delikatne i czułe śruby (zweryfikuj u źródła).Każdy klucz jest inny

osuszacz powietrza

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Oczywiście sporo ludzi uważa, że klucz dynamometryczny nie jest im do niczego potrzebny. Ale są to Ci, którzy nie do końca rozumieją jak go używać i po co ogółem został wyprodukowany. Otóż został on stworzony po to byśmy przykręcali śruby z taką mocą, jaką oczekuje producent poszczególnych sprzętów np osuszacze adsorpcyjne. Sporo ludzi już pewnie wiele razy się przekonało, że przykręcenie śruby (więcej na ten temat tutaj) z całą siłą w rękach może doprowadzić do jej zerwania. Zazwyczaj okazuje się to dość kosztowną sprawą. Dlatego warto zainwestować w narzędzie, które poprawia pracę. Klucze dynamometryczne przez właściwe ustawienie pozwalają na perfekcyjne dokręcenie śruby.

A jeżeli nie mamy pewności, czy dobrze dokręcona jest śruba możemy jeszcze raz ustawić moment i sprawdzić, w którym momencie słyszymy charakterystyczne „klik”. Na sto procent część osób wozi klucz dynamometryczny w samochodzie. Te osoby już wiedzą, że dobrze korzystać z narzędzi, które są w stanie ułatwić funkcjonowanie. Nowość: osuszacze sprężonego powietrza. Ale, jeżeli nie chcemy kupować klucza, to chociaż, kiedy będziemy chcieli „mocować się” z głowicą silnika pożyczmy od sąsiada klucz dynamometryczny, by wszystko było okej przy dokręcaniu. Może z każdym użyciem sami się przekonamy do tego sprzętu, albo ktoś da nam w prezencie klucz i będziemy musieli zacząć nim dokręcać śruby.

Categories: Rola budowlańca

Tags: ,