Styropian rodzaju spadkowego – doskonałe rozwiązanie dla domu mającego płaski dach!

Posiadanie płaskiego dachu we własnym domu ma możliwość być równocześnie zaletą, jak i ogromną wadą. W bardzo wielu przypadkach bywa tak, że płaski dach nie jedynie „pasuje do ogółu”, dodając budynkowi własnego uroku, lecz również stwarza duże zagrożenie dla osób go zamieszkujących.

inwestycje

Autor: MrSco
Dlaczego? Płaskie dachy mają konkretny zwyczaj by „wszystko zbierać” – znaczy to, iż cokolwiek na nie spadnie zostaje na miejscu, łącznie z deszczem oraz śniegiem.
drzwi antywłamaniowe

Autor: Bella Linea
Źródło: Bella Linea
Nagromadzenie deszczu albo śniegu na dachu prowadzi do niewiarygodnie wielu zagrożeń, w tym przeciekania a nawet i zalania budynku lub jego zawalenia wywołanego poprzez ciężką warstwę śniegu. Większość dachów wcale nie musi się tym aż tak bardzo „martwić”, gdyż ich ukształtowanie umożliwia spłynięcie oraz zsunięcie się większości rzeczy. Całkiem inna rzecz ma się z konkretnymi dachami płaskimi, gdyż po nich nic nie ma możliwość spłynąć czy też zsunąć.

Żeby znaleźć podobne informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz w tamtym miejscu niezwykle interesujące dane, które zapadną Ci w pamięć.

Idealnym wyjściem w takich przypadkach jest styropian spadkowy, który nie dość, że umożliwia nam łatwe odprowadzenie wszelkich „naleciałości” na dachu, ale również ociepla nasz budynek, będąc wręcz idealnym materiałem przeznaczonym do izolacji termicznej – a że ten rodzaj styropianu przydaje się również (poza samym zastosowaniem na dachach) do równych tarasów, czy też tak nazywanych „dachów zielonych”, daje nam najzwyczajniej dość szerokie, w pełni warte do po przyglądania się opcje „odrobinę inne aniżeli wszystkie”.

Dobrze jest też wiedzieć, iż w Polsce istnieje dosyć sporo firm produkujących tego konkretnego typu styropian ( http://styro-papa.pl/pl/styropapa-spadkowa-megastyro/ ) – w sieci internetowej bez żadnego problemu znajdziemy firmy, które oferują ich kompleksowe wykonanie, rozpoczynając od samego zmierzenia dach, a nawet także z opcją ich montowania.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , , ,