Garaż z blachy, z betonu, a może garaż drewniany?

Gdy nie chcemy chaosu na działce, miast murować, postawmy garaż gotowy. Do wyboru mamy: garaż z blachy, betonowy, drewniany a nawet garaż z wielowarstwowych płyt.

Wybierz garaż stosowny dla swych potrzeb.
W jaki sposób musi być przyszykowane podłoże pod garaż blaszany? Szykując utwardzone podłoże – przetestuj w promocji nawierzchnie parkowe http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-sciezki-i-podjazdy – pod garaż, powinniśmy wyprowadzić kable elektryczne w taki sposób, aby znajdowały się w środku bryły budowli. Elektryczna instalacja na miejscu przyda się także montażystom. Miejsce przeznaczone na garaż gotowy musi być równe, wypoziomowane i utwardzone.
Spawanie

Źródło: sxc.hu

Garaże betonowe będą mieć ograniczony zakres wielkości, gdyż fabrykanci dysponują najczęściej wyłącznie paroma formami do wytwórczości odlewów. Za to są to konstrukcje przystosowane do rozlokowania obok siebie czy też jeden na drugim. W podwójnych garażach albo poszerzonych o pomieszczenie gospodarcze likwiduje się po jednej ścianie, żeby połączyć przestrzeń. W piętrowych garażach (górna kondygnacja może spełniać funkcję pomieszczenia gospodarczego) robi się otwór w stropie na schody – link tu… -. W betonowym prefabrykacie możesz w taki sposób uszczelnić dach, żeby posadzić na nim rośliny. Bardzo często takie garaże obsypuje się ziemią. Nie trzeba wówczas wykonywać muru oporowego, garaż sam w sobie jest murem oporowym. Pojedynczy garaż betonowy waży paręnaście ton. Jego ustawienie wymaga zastosowania dźwigu czy też specjalnego sprzętu producenta.

Powinniśmy zapewnić możliwość dojazdu ogromnego samochodu o kilkutonowym nacisku na koła jak też pracy dźwigu – zatroszczyć się o obszerny dojazd i wjazd na działkę, stabilne podłoże, możność operowania.