W jaki sposób chronić samochód zimą? – poradnik

Dla naszych aut nadszedł trudny okres. Na zaśnieżonych drogach muszą się borykać z błotem, solą i piachem, które to elementy są wyjątkowo groźne dla lakierniczych powłok, opon a także metalowych elementów.
Jak chronić nadwozie? Nieochroniona blacha jest szczególnie podatna na korozję.

budowlane

Autor: Alvaro Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba odpowiednio zadbać o lakier. Jeśli nie jesteś zainteresowany mechaniczną ochroną, proponuję inne podejście – wykorzystanie środków chemicznych. Oczywiście jeden ów środek nie starczy do ochrony lakierniczej powłoki.

Opublikowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis wiązary prefabrykowane, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które też będą fascynujące.

Potrzebna jest całościowa konserwacja.

Różna kolorystyka dachówek ceramicznych

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Warto zacząć od dokładnego umycia pojazdu dobrym szamponem, a najodpowiedniej myjką ciśnieniową. Wykaże ono wszystkie niedoskonałości lakieru, takie jak: odpryski czy też ślady asfaltu oraz smoły. Poprawki lakiernicze możemy wykonać na własną rękę czy też zlecić warsztatowi lakierniczemu. Następną czynnością będzie eliminacja wyżej wymienionych pobrudzeń, innymi słowy glinkowanie. Polega ono na dogłębnym oczyszczaniu karoserii z zanieczyszczeń za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanej glinki. Pozwoli to na gruntowne oczyszczenie auta, konieczne do następnego kroku, którym jest polerownie.
Polerowanie lakierniczej powłoki przywraca jej błysk jak też poprawia jej kondycję.

Czyżby na stronie (http://hydro-gaz.pl/2020/09/05/praca-biura-w-czasie-pandemii/) coś Cię zainteresowało? Masz ochotę dowiedzieć się dużo informacji na ów temat? Nie ma problemu. Trzeba tylko najechać na ten link.

Operację tę możesz przeprowadzić na dwa sposoby: manualnie bądź maszynowo. Maszynowa polerka oczywiście daje dużo lepsze rezultaty, jednakże do prawidłowego spolerowania lakieru nie starczy należyty sprzęt, konieczne będą także odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Po polerowaniu należy zabezpieczyć odnowioną warstwę lakieru przed uszkadzającym działaniem ujemnych temperatur jak też szkodliwych czynników chemicznych. Niezwykle istotnym zabiegiem zabezpieczającym powłokę lakierniczą jest woskowanie, po którym kolor nabiera połysku i głębi.