Kim jest deweloper i czym jest podpisywana z nim umowa przedwstępna?

Podpisywana przed transakcją kupna np. jakiejś nieruchomości umowa przedwstępna jest dokumentem, w którym jest zawarte przyrzeczenie podpisania transakcji właściwej.
W wypadku przykładowej umowy dotyczącej kupna nieruchomości np. na rynku pierwotnym, taka umowa jest podpisywana z developerem, który trudni się budowaniem oraz sprzedażą lub wynajmem nieruchomości.

deweloper
Gdy nabywamy od niego nowe mieszkanie, końcowym krokiem, który dzieli nas od osiedlenia się w swojej nieruchomości jest wykonanie odbioru technicznego. To bardzo istotna sprawa, ponieważ może zależeć od niej to, czy wykorzystywanie lokalu będzie miłe i wygodne. Jeśli coś przeoczymy, to teoretycznie mogą nas czekać duże nieprzyjemności wiążące się z przymusem wykonania na swój koszt dodatkowych robót budowlanych. W rzeczywistości to sprawdzanie stanu technicznego mieszkania przed jego przekazaniem do użytku. To w tym czasie deweloper musi wysłuchać ewentualnych uwag kupującego, które tyczą się jakości wykonania czynności budowlanych. Przedsiębiorca z kolei jest zobowiązany do usunięcia wszelkich niedociągnięć, które powstały w czasie budowy.

Niestety nabywca jest w znacznie mniej korzystnej sytuacji niż developer, ponieważ zazwyczaj jest pod presją silnych emocji związanych z faktem dokonywania tak dużej transakcji. Dodatkowo często dochodzi jeszcze fakt, że kupujący nie zna się tak dobrze na technologiach budowlanych jak wykonawca.

Absorbujący materiał? Jeśli tak uważasz, to kliknij tutaj, wyczerpujący artykuł (http://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/zabudowa-oscieznicy-metalowej), który w tamtym miejscu się znajduje, też jest coś ciekawego!

Dlatego też dobrze jest do wykonania odbioru technicznego wynająć jakiegoś inżyniera.

On z pewnością będzie wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę. Nie zrobi takiego czegoś bezpłatnie, ale będziemy mieli pewność, że wszystko poszło zgodnie z planem.