Polskie finanse, czyli kiedy musimy zapłacić za gaz, prąd czy sieć

Kiedy planujemy wydatki warto zwrócić szczególną uwagę na płynność finansową. Wielu z nas boleśnie się przekonało co oznacza utrata tej płynności przez nadmierne wykorzystanie oszczędności. Coraz większe uzależnienie domostw od Internetu, wiele kombinacji z mobilną siecią nie zmienią zasadniczo problemu pozostałych opłat.

Ciągle korzystamy i będziemy korzystali z gazu, który służy odpalaniu termy, czy funkcjonowaniu kuchenki gazowej. Na opłatach oraz pilnowaniu aby zużycie było porównywalne z wcześniejszym miesiącem najczęściej kończy się nasze zainteresowanie. Mało kogo interesuje fakt, kim jest dostawca gazu ziemnego i jak odbywa się ten długi i żmudny proces. Przychodzi do nas – mniej więcej raz co dwa miesiące – rachunek za gaz lub wysłannik ze spółdzielni mieszkaniowej z kwotą, którą musimy opłacić – .

Wejdź na ten link i zobacz więcej dokładniejszych wiadomości odnoszących się do podnoszonego tutaj tekstu. Niewątpliwie jest on bardzo emocjonujący.


Rachunki często są bezlitosnym pomiarem stylu życia

butle z gazem

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com

Podobne rachunki opłacamy za energię, główne źródło zasilenia pozostałych sprzętów w gospodarstwie domowym (lodówki, oświetlenia, telewizory, laptopy, radia i tak dalej). Nie jest tajemnicą, że koszty utrzymania mieszkania ze względu na używane media podskoczyły w ostatnich latach zdecydowanie. Nie możemy się dziwić, skoro stajemy się posiadaczami kolejnych komputerów i laptopów, o coraz większych przekątnych. Do gniazdek serwujemy kolejne ładowarki coraz bardziej zaawansowanych telefonów, aparatów oraz kamer cyfrowych. Decydujemy się na posiadanie kolejnego oświetlenia – reflektory kuchenne, nawet na żarówki o małej mocy są jednakże kolejnym rachunkiem za zużywaną energię. Bilans będzie bezlitosny, o czym przekonuje się wiele osób fizycznych i przedsiębiorstw, które „przeholowały” z używaniem mediów.

Oszczędność popłaca
Dla wielu osób opłaty za media to spory wydatek, który pojawia się niemal co miesiąc. Przy niestabilnej sytuacji zarobkowej, niewspółmiernej do zwiększającej się konsumpcji i prądożerczego trybu życia niełatwo o inną tendencję. Co ma jednakże powiedzieć właściciel wchodzącego na rynek przedsiębiorstwa z lokalem do wynajęcia? Dla prowadzącego działalność gospodarczą, polityczną, społeczną itp. w opłacanym, najmowanym budynku, zapłata za media, takie jak gaz czy energia są jednym z wielu wyzwań na głowie. Wiedza na temat częstotliwości opłacania, a nade wszystko ilości używanych mediów stają się czynnikami decydującymi o finansach początkującej na rynku firmy, której nie stać na zbyt wysokie rachunki.