Jak powinien być zamocowany piorunochron? Jakiego rodzaju musi spełniać wymogi?

Jednorodzinne domy są z pewnością podatne na uderzenia pioruna, a jest to związane w konsekwencji z pożarem, tak więc zagrożeniem zdrowia i życia. Stopień tego typu zagrożenia, lecz i odpowiednie środki ochrony odgromowej definiują normy.

Budynek trzeba wyposażyć w odpowiednie instalacje odgromowe, a są one złożone ze zwodów zlokalizowanych na dachu czy kominach oraz z przewodów odprowadzających. Jest również uziom naturalny albo sztuczny, który powinien być położony w ziemi. W jednorodzinnych domach funkcję zwodu może pełnić blacha pokrycia dachowego, lecz jak ma grubość co najmniej 0,5 milimetrów, a także zlokalizowana jest na podłożu niepalnym.
instalacji

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest jednocześnie pokryta materiałem izolacyjnym, dopuszczona jest również możliwość jej perforacji.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do tak samo ciekawych wątków, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę bio oczyszczalnie ścieków i oglądaj to, na co masz chęć.

Zwody w tego rodzaju sytuacji nie są obowiązkowe, no chyba, iż na samej górze, na ostatniej kondygnacji mamy cenne, wymagające chronienia przedmioty. Są w stanie znaleźć się również pozostałe dodatkowe elementy odgromowej instalacji, spośród nich najbardziej znane jest żelbetowe zbrojenie pokrycia dachu, metalowe elementy wystające ponad dach czy zbrojenia żelbetowe ścian i fundamentów. Przedsiębiorcy proponują dodatkowo zabezpieczenia przed kradzieżą: (dowiedz się więcej o monitoringu na

Kuchnia, fototapeta dekoracyjna

Autor: www.twojagaleria.eu
Źródło: www.twojagaleria.eu
Najlepiej również wiedzieć, iż jak nie istnieją uziomy naturalne, to w okresie robienia wykopów a także prac fundamentowych należy zrobić sztuczny, najlepiej jak będzie fundamentowy. Piorunochron, razem z całą instalacją piorunochronną, powinien być połączony z główną szyną, która uziemia budynek (godne polecenia instalacje odgromowe).

Jak będziemy o tym pamiętać to nasza instalacja będzie zrobiona należycie z zachowaniem różnorakich najbardziej istotnych procedur.

Niebywale ciekawią nas Wasze oceny. Czy masz wątpliwości? (www.assystem.com.pl/ogrodzenia/) Jeśli tak, to zachęcamy do kontaktowania się. Z chęcią ustosunkujemy się do najkrótszej wieści.

To bardzo ważne, by dobrze zainstalować instalacje odgromowe, oferuje to bezpieczeństwo.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,