Mieszkanie w skandynawskim stylu: siła w detalu czyli podłoga znakomicie wykończona

Prócz wyboru rodzaju podłogi i materiału, z którego zostanie ona wykonana, ważna jest również troska o troska o detal, a więc wykończenie podłoża. Do wyboru mamy podłogi matowe, półmatowe i takie o wysokim połysku. Na estetykę całości znacząco wpływają również listwy wykończeniowe.

sterownik

Autor: LARS
Źródło: LARS
Modny w dzisiejszych czasach styl skandynawski, w którym kluczową rolę odgrywa jasna, doskonale rozświetlona naturalnym światłem powierzchnia, preferuje podłogi matowe. Ich stopień odbicia światła kształtuje się na poziomie 5-15%. Drewniane, białe listwy podokienne wykończeniowe o matowej powierzchni będą w tej sytuacji idealnym dopełnieniem całości – na stronie o listwach wykończeniowych. Najlepiej wybrać listwy przypodłogowe o dużej szerokości. Ten sposób wykończenia – złap promocje na podłogi winylowe wrocław-> http://www.glazurex.com.pl/ – świetnie zaznaczyć naturalny wygląd drewna i pięknie będzie współgrał z wystrojem wnętrza w klimacie skandynawskim. Efekt ten może być naprawdę spektakularny, zwłaszcza w połączeniu z innymi wyznacznikami skandynawskiego stylu, takimi jak białe ściany, oszczędne dekory, lekkie meble o prostych kształtach oraz wykorzystanie pastelowych sprzętów – dodatkowe info.

Popularnym rozwiązaniem jest także montaż podłogi półmatowej. W tym rozwiązaniu najlepiej jest dobrać listwy wykończeniowe dopasowane do koloru podłogi, by były one niejako jej przedłużeniem. Mieszkańcy mogą wówczas cieszyć się maksymalnie naturalnym efektem podłogi z drewna, a jednocześnie połyskiem zapewniającym wnętrzu mieszkania odrobinę elegancji. Ponadto, podłogi półmatowe, w których stopień odbicia światła kształtuje się na poziomie 20-40%, prościej jest utrzymać w nienagannej czystości aniżeli podłogi matowe. Za najbardziej eleganckie uznaje się podłogi o wysokim połysku, w których stopień odbicia promieni słonecznych wynosi około 70%. Chociaż takie podłogi najmniej kojarzą się z naturalnym, skandynawskim stylem, przywołując na myśl częściej pałacowe wnętrza, z powodzeniem można wykorzystać je jako parkiet w korytarzu o nordyckim charakterze. To właśnie połyskująca powierzchnia odbija największą ilość światła, oferując efektywne rozświetlenie niewielkich i ciemnych pokoi czy całych mieszkań.