O jakich sprawach pamiętać kupując promienniki podczerwieni? Jakiego typu mają cechy?

Wśród alternatywnych metod ogrzewania domów bardzo ciekawym rozwiązaniem są elektryczne promienniki podczerwieni. To komfortowe, zdrowie oraz ekologiczne rozwiązanie.
Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze

Źródło: architekturawnetrz.pinger.pl

Promienniki podczerwieni to Urządzenia, które wytwarzają energię elektryczną w ciepło pod postacią promieniowania podczerwonego.

Jeśli chodzi o najbardziej prostą wersję tego typu ogrzewania to można powiedzieć o normalnej grzałce elektrycznej, jaka nagrzewa się do wielu stopni Celsjusza, dzięki czemu, iż z jej powierzchni tworzone jest promieniowanie podczerwone jakie jest niedostrzegalne dla ludzkiego oka. Jest ona świetnym nośnikiem energii cieplnej.

Promienniki podczerwieni do różnorakich zastosowań wytwarzane są w postaci żarówek, elementów ceramicznych i metalowych, a również jako panele grzewcze do ogrzewania pomieszczeń o różnorakich rozmiarach i mocach. Żarówki, które każdy zna i z których korzystamy, to najzwyczajniej promienniki podczerwieni – |>promienniki na podczerwień. To oczywiście źródło światła, lecz na jego wytworzenie wykorzystywane jest wyłącznie 5 procent mocy pobranej przez żarówkę, zaś aż 95 procent mocy stracone jest w postaci ciepła.

Najczęściej stosowane są jednakowoż grzewcze panele, każdy z nich jest złożony z sześciu podstawowych elementów. Ceny promienników w postaci paneli o mocy 500 W to koszt od 600 do 800 złotych, choć zdarzają się i modele po tysiąc pięćset złotych. Promiennik o 500W spokojnie ogrzeje 6mkw powierzchni mieszkania.

Jeżeli chcesz zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do linka (http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-gree) w którym znajdziesz dużo ciekawych informacji, które szczegółowo opisują temat.

Pamiętajmy, by taki sprzęt zakupić w specjalistycznym sklepie, a jak ogrzewanie Wrocław – |>ogrzewanie na terenie Wrocławia jest najbardziej właściwym miejscem na tego typu zakupy.