Ciekawe sposoby na dekoracje ścienne. Jakie oryginalne rozwiązania są w stanie zmienić klimat w mieszkaniu?

Czasami myśląc nad interesującymi rozwiązaniami dekoratorskimi w naszym lokum, mamy problem by wpaść na coś wyjątkowego. Mamy ochotę zrobić coś jedynego w swoim rodzaju, co odmieniłoby troszkę klimat takiego wnętrza. Pierwszą myślą może być zmiana koloru ściany, ale może warto zastosować inne niż zwykle rozwiązania? Jakie pomysły warto wziąć pod uwagę?

Niesamowicie szybką i zarazem dużą zmianą na pewno jest inna barwa ścian. Tym bardziej gdy zdecydujemy się na całkowicie inny odcień niż obecny. Jednak malowanie ścian właściwie nie jest żadnym oryginalnym zabiegiem. Raczej jest to standardowa czynność, którą robimy aby odświeżyć troszkę nasze lokum. A co gdyby poeksperymentować z fakturą ścian.

Masz chęć na podobną informację na omawiany tu temat? Jeśli tak, to ochoczo kliknij tutaj – to wciągająca treść (http://www.bramkor.pl/bramy-drzwi-rampy)!

Miast zamalowywać całość na taki sam kolor warto na jednej z płaszczyzn wypróbować coś nowego.

Ściana jak nowa

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Może to być przykładowo tynk dekoracyjny z grubą fakturą, jaki możemy nałożyć w fantazyjny sposób na ścianę. Da to interesujący efekt. Taki akcent na jednej ścianie urozmaici przestrzeń. Sprawi, że nasze lokum będzie bardziej oryginalne. Innym interesującym rozwiązaniem mogą być ściany pikowane. Nie jest to tak często spotykane. Zobacz więcej: aktualne oferty ścian pikonwanych. Raczej kojarzy się z obiciem kanap albo drzwi wejściowych. Natomiast takie skojarzenie jest bardzo dobre, ponieważ ściana, a bardziej jej fragment zmienia całkiem swoje standardowe cechy. Ściana przecież kojarzy się z czymś twardszym, a w tym wypadku już taka nie jest. Jest to interesujące rozwiązanie, jakie jednak dobrze jest stosować w oszczędny sposób. Z pewnością bowiem nie będzie za dobrze wyglądał cały pokój z tego typu obiciami.

Takie rozwiązanie lepiej wygląda w małych ilościach. To znaczy można w taki sposób oddzielić dwie przestrzenie pionowym pasem na ścianie. Czasami stosuje się tego typu obicie w sypialni, gdzie łóżko łóżka sypialniane z materacem styka się ze ścianą. Powstaje swego rodzaju zagłówek. Bardzo oryginalnym sposobem na dekorowanie ścian może być sięgnięcie do tradycji, a chodzi o zastosowanie wałka z wytłoczonymi na nim wzorkami. W ten sposób dawniej ozdabiano z reguły pomalowane na biało ściany w domach. Może to być świetne rozwiązanie w celu ożywienie przestrzeni. Na początek malujemy ściany na jeden kolor, a później nakładamy wałkiem z tłoczeniami konkretny, pionowy wzór w innym kolorze. Gdy dodamy do tego parę akcentów w stylu vintage w pokoju to rezultat może być niesamowity.