Co jest doskonałym zamiennikiem tradycyjnego szkła?

Poliwęglan to nowoczesny materiał konstrukcyjny, który jest znakomitym następcą znanego od wielu setek lat szkła. W odróżnieniu od swojego poprzednika, poliwęglan jest znacznie bardziej wytrzymały na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

Według specjalistycznych testów mógłby być aż 200-300 razy bardziej odporny na pękanie niż szkło.
Kosztorys

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
poliwęglan lity

Autor: LARS
Taki produkt jest sprzedawany również przy użyciu tego typu określeń handlowych jak Makrolon czy Lexan. Jest to materiał przeźroczysty, lecz może zostać sztucznie barwiony. Opisywany poliwęglan lity posiada niezwykle szerokie wykorzystanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Produkuje się z niego przykładowo tablice reklamowe, pokrycia dachów, zadaszenia, bariery akustyczne, owiewki samochodowe czy też drzwi lub nawet furtki. Poliwęglan oferowany jest w postaci choćby płyt poliwęglanowych, które mogą być przez producenta docięte do konkretnego wymiaru. Najbardziej istotne cechy takiego materiału to niezwykle duża przepustowość światła, bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne czy doskonałe właściwości izolacyjne.
Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Następną ogromną zaletą takiego materiału jest jego relatywnie mała waga, szczególnie w porównaniu do wagi tradycyjnego szkła. Materiał ten charakteryzuje się także tym, że jest bardzo łatwy w obróbce oraz późniejszym montowaniu. Ponadto jest niezwykle odporny na działanie warunków pogodowych czy też promieni ultrafioletowych.

Co więcej, poliwęglan lity posiada niezwykle duży zakres temperatur, w których zachowuje swe niezwykłe cechy: nawet od -40 do 120 st. Celsjusza. To znakomity surowiec, który można wykorzystać tam, gdzie konieczny jest surowiec tani, lekki oraz nieprzeciętnie solidny.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,