Czy typ podłoża zadecyduje o klimacie pomieszczeń w mieszkaniu ? Które materiały będą popularne?

Stworzenie miłego klimatu w mieszkaniu związane jest także z koniecznością wykonania odpowiednich podłóg. To, jakiego materiału będziemy używać, ma wpływ na ostateczny efekt.

parkiet hajnówka

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Jakie posiadamy możliwości ?
deska jesionowa

Autor: David Hilowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością doskonałym surowcem na podłoże będzie deska jesionowa – PARKIETY SCHODY (zobacz schody drewniane lakierowane czy olejowane) Piotr Pryczynicz. W ogóle drewno należy do takich wdzięcznych surowców, jakich zastosowanie daje świetny efekt niemalza każdym razem. Pomieszczenie staje się bardziej przytulne, ponieważ drewno sprawia, że wystrój wnętrza się ociepla. Barwy drewnianych desek mogą być różne, natomiast z pewnością uda się dobrać odcień, jaki będzie pasował do całości. Zawsze również możemy barwę wymienić, używając lakierobejcy, jaka nie dość, iż chroni, to nadaje pożądany odcień, a poza tym nie kryje pięknych drewnianych słojów. Parkiet Hajnówka posiada duży wybór różnych materiałów, przez które nasza podłoga zacznie się przedstawiać wręcz doskonale – .
Dość częstym materiałem stosowanym na podłoża będą kafle. W dzisiejszych czasach ceramiczne płytki to spora liczba form i kolorów. możemy nawet wyszukać takie, które imitują drewno. Jednakże nie zapominajmy, żeby wybierać te specjalnie na podłogę tak, by posiadały odpowiednią jakość.
Kafelki na podłodze są bowiem narażone na szybszą eksploatację, ścierają się szybciej aniżeli te położone na ścianach. Zwracajmy uwagę na ich stopień twardości oraz ścieralności, by posłużyły jak najdłużej.

Do tego, w szczególności w przedpokoju powinny być antypoślizgowe, gdyż wchodząc do domu w mokrych butach, można łatwo zrobić krzywdę. Istnieją jeszcze inne materiały pasujące na podłoże, jednak powyższe dwa są z pewnością tymi z mocniej popularnych.