Masz osobisty lokal mieszkalny? Dociepl go ekonomicznie i mądrze!

Zbliżająca się zima kojarzy się nieodzownie z sezonem grzewczym. Lokatorzy bloków mieszkalnych zarządzanych przez spółdzielnie mają prawo spać spokojnie. Niestety ogrzewanie budynku spędza nagminnie sen z powiek tym, którzy mieszkają w budynkach samodzielnych czy też w segmentach.

rolety

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Oni są zobligowani zapewnić sobie ogrzewanie sami. Jakie są ku temu opcje?
Kobieta trzymająca dokument

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najczęściej stosowanych wyjść są kotły parowe do centralnego ogrzewania. Pracują one na rozmaite typy opału. Swego czasu przeważnie opalało się je węglem kamiennym lub koksem, obecnie w wielu wypadkach mamy do czynienia z kotłami na olej opałowy, brykiet bądź biomasę.

Intryguje Cię kwestia poruszana w tym wpisie? Przeczytaj poza tym też inne pokrewne posty – po prostu wejdź tutaj zarządzanie nieruchomościami wrocław.

W każdym razie, oferta takich sprzętów jest szeroka i należałoby się z nią zaznajomić z doradztwem fachowca. Zwróćmy uwagę na ciśnienie, z jakim z kotła będzie wypuszczana para, a dodatkowo na moc (czyli ile energii kocioł wygeneruje). Do użytku w domu nadadzą się bez problemu parowe kotły (przetestuj w promocji kotły parowe w energetyce przemysłowej: bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-parowe) niskociśnieniowe. Z reguły są one łatwe w obsłudze, co gwarantuje ich trwałość – a tego życzy sobie każdy właściciel domu. Pamiętajmy o stosownych rozmiarach pomieszczenia mającego służyć za kotłownię – o ile nie zaplanowaliśmy tego wcześniej, musimy dopasować wymiary pieca do tego, co już mamy.

listwy dekoracyjne

Autor: Marbet Decor
Źródło: Marbet Decor

Jest natomiast także odmienna opcja na Ocieplenie domu, szczególnie jeżeli miejsca na kotłownię w domu brakuje albo jest go niewiele. Chodzi, naturalnie, o porządne kotłownie kontenerowe. Wydają się one doskonałe w sytuacjach niespodziewanych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich na stałe do opalania mieszkania. Ich bardzo dużym atutem jest to, że umieszcza się je na zewnątrz budynku, atoli przy tym nie wymagają trwałych fundamentów.

Wolno je dodatkowo obić panelami komponującymi się architektonicznie w sąsiedztwo, więc nie będą straszyć swoim designem. Pod względem wydajności są analogiczne do kotłów umieszczanych wewnątrz. Kotłownie kontenerowe pozwalają także na doprowadzenie ciepła do lokalu w okresie budowy czy całkowitego remontu.