Metoda czyszczenia kominka może okazać się łatwiejsza dzięki szybie samoczyszczącej

Posiadamy już nasz wyśniony kominek. Im jednak bardziej wczytujemy się w instrukcję dotyczącą eksploatacji kominka, tym mocniej zastanawiamy się nad potrzebą naszej inwestycji. Nic jednak bardziej mylnego technologia przychodzi z pomocą wszystkim zmęczonym.
Właściciele kominków wiedzą, iż przejrzysta szyba to widok najczęściej widziany w katalogach.
Podstawą jest zamontowanie wkładu kominkowego najlepszej jakości.

fotogram - maszyna

Autor: tripleigrek
Źródło: http://www.flickr.com
Z żalem powiedzieć trzeba, że jest to taki produkt, w którym niska cena może się przełożyć na dalsze wady. Można zakupić taki, który ma rozwiązania mające na celu utrzymanie czystości.

Chciałbyś przeglądnąć kolejne zajmujące posty? Zapraszamy więc na stronę twórcy. Tam czekają na Ciebie sprawdzone treści.

Jednym z rozwiązań okazuje się być szyba pirolityczna, określana potocznie samoczyszczącą. Szyba z pyrolizą to oznacza szkło kominkowe samoczyszczące – (ciąg dalszy). Nazwa szkła pochodzi od reakcji chemicznej polegającej na rozkładzie związków chemicznych, zachodzącym w wysokich temperaturach.

Sprawdź, że praktyczna strona ma potrzebne dane, okażą się cenne – one Cię niewątpliwie całkowicie pochłoną. Wejdź tu!

Na szybie reakcja ta może zachodzić dzięki właściwej powłoce, którą jest pokryta szyba. Szyba powleczona jest z jednej ze stron cienką warstwą tlenku metalu, jaką można dostrzec patrząc na wkład pod światło. Zauważymy wtedy na szybie delikatnie barwy tęczy. Kolorowa, antyrefleksyjna powłoka, podnosi temperaturę do wysokości, przy której zachodzi termiczny rozpad zanieczyszczeń na szybie, jednocześnie nie dopuszczając do przegrzania samej szyby.

pyroliza

Autor: AMPsign

szkło kominkowe samoczyszczące

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Pyroliza (Robax) to metoda, która ma sprawdzić się nie jedynie przy kominkach. Znienawidzona przez niektórych czynność, jaką jest doczyszczanie piekarnika przestanie zaprzątać użytkownikowi myśli.

Trzeba jednak pamiętać, że aby zaistniało zjawisko pirolizy konieczne jest zachowanie odpowiednio wysokiej ciepłoty. Musimy też zachować ostrożność podczas czyszczenia, bowiem metalowe elementy czyszczące albo druciane czyściki uszkodzą ją.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,