Szkło w służbie architektury Poznaj interesujące informacje o szkle.

Można zauważyć, że współcześnie bardzo intensywnie wykorzystuje się szkło w mieszkaniach. Oprócz tego również da się je spotkać w każdego rodzaju przestrzeniach publicznych.

śmieci

Autor: Craft Scotland
Źródło: http://www.flickr.com
dzielnica

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
usterki

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło stało się modne. Wydaje się, że nikogo nie trzeba do tego przekonywać. Często stosujemy je nie jedynie w typowych elementach architektury, jak na przykład ścianki szklane, ale kupujemy również akcesoria codziennego użytku, jakie do tej pory robione były z innego materiału, a obecnie także ze szkła. Coraz więcej osób obserwuje trendy w stylizowaniu wnętrz i próbuje wprowadzać je również u siebie. Szkło jest nie tylko nowoczesne, wspaniale współgra z modnymi dodatkami czy też pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia. Jego nieocenioną zaletą jest to, że przepuszcza światło. Poprzez to ułatwia zaprojektowanie jasnego wnętrza nawet jeśli okna – zajrzyj koniecznie – są niewielkie. Wystarczy wykorzystać przykładowo panele szklane – dają wspaniały rezultat zawsze Sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i galeriach handlowych czy urzędach. Podobny efekt dadzą ścianki szklane – więcej na temat – – umożliwiają wydzielanie przestrzeni, lecz zapobiegają powstawaniu pozbawionych światła stref Bardzo przydatne są one zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Wrocław, Poznań, Warszawa czy inne większe miasta to miejsca, w których znajdziemy mnóstwo firm oferujących wykonanie takich ścianek.

Wykonane ze szklanej tafli elementy architektury są niezwykle cenione nie tylko w budynkach mieszkalnych, o czym wspomniano powyżej. Wydaje się iż częściej da się je spotkać w obiektach publicznych publicznej, jak przykładowo centra handlowe. To szczególnie tam wszelkie balustrady (te przybytki są najczęściej kilkupiętrowe) tworzone są ze szkła Dzięki temu, iż szkło jest niezwykle uniwersalne, dopasowują się one do pozostałych elementów. Balustrady szklane doskonale się prezentują, lecz także pełnią z powodzeniem swoje role ochronne. Opłaca się z nich korzystać w każdym budynku.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,