Wyposażenie, które musi znaleźć się w każdej toalecie publicznej

W dzisiejszych realiach, spacerując alejami większych miast, co chwila spotykamy centra handlowe i bistra. Budowane są następne punkty tego typu, nowe powstają w miejscu zamkniętych, w przeciągu dnia rzesze ludzi je odwiedza. Państwo się bogaci, społeczeństwo również i z tej przyczyny można sobie pozwolić na większą rozrzutność. Jednym z łącznych aspektów dwóch tych miejsc będzie łazienka publiczna. Bowiem według prawa, poszczególny punkt gastronomiczny, jak również pasaż handlowy, powinien posiadać tego rodzaju miejsce do użytku dla odwiedzających.

Widok na zielone tereny

Autor: Dávid Sterbik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli odwiedzamy niewielką restaurację, przeważnie możemy znaleźć tam toaletę koedukacyjną, jedną dla wszystkich.

Jeżeli zaciekawił Cię taki artykuł, zobacz bez wahania ten świetny serwis – on też jest warty zainteresowania, więc z pewnością się nie rozczarujesz!

Wyposażenie toalet publicznych w tego typu miejscach będzie niewielkie, lecz znacznie częściej ludzie wprowadzają różnego typu udogodnienia, jak poręcze dla niepełnosprawnych blisko sedesu, czy przewijak dla dzieci, a czasami nawet specjalny punkt dla matek. Według Sanepidu, obowiązkiem jest aby w toalecie znajdował się papier toaletowy, mydło oraz coś do suszenia rąk – może to być elektryczne urządzenie albo dozownik ręcznika papierowego. Jeśli chodzi o papier toaletowy, zamykany jest on zazwyczaj w odpowiednich pojemnikach, uniemożliwiających kradzieże rolek. Gdyż niestety nieraz zdarza się, że ludzie biorą rolki ze sobą na zewnątrz. Aby wymienić taki papier, trzeba tylko otworzyć dozownik za pomocą kluczyka – .

Adaptujesz swoją restaurację i pragniesz nabyć wyposażenie toalet publicznych? Masz dwa sposoby. Jeden, droższy to zwyczajne kupienie potrzebnych rzeczy w konkretnym miejscu, np. na licytacji internetowej. Spotkamy tam konkretną rubrykę, zadedykowaną produktom przemysłowym, na której zazwyczaj oferowane są sprzęty z drugiej ręki, z zamkniętych już restauracji, po szalenie korzystnej cenie. Jednak najlepszej próby poręcze dla niepełnosprawnych należy zakupić w salonie budowlanym. Możesz także zgłosić się do konkretnej korporacji, która wypożycza wszelkiego rodzaju sprzęty – od dystrybutora mydła po pojemnik do papieru. Dzierżawa jest bezpłatna, potrzebujesz tylko nabywać środki czystości w tej placówce. Będzie to jednak opcja o tyle ryzykowna, że nie będziesz mógł sobie pozwolić na nabywanie specyfików odmiennych firm, pod żadnym pozorem, gdyż reprezentant handlowy twojego kontrahenta może w każdej chwili wybrać się do ciebie na inspekcję.

Łazienka dostępna powszechnie, powinna spełniać pewne wymogi, opisane przez sanepid. Inspekcje są przeprowadzane regularnie, szczególnie w prywatnych restauracjach, a grzywny za zaniechania są wysokie. W naszej gestii leży również, żeby jej wyposażenie było jak najlepszej jakości, specjalnie przystosowane do częstej eksploatacji. W tym wypadku, należy zawrzeć kontrakt z firmą, trudniącą się wynajmem takich rzeczy.

Categories: Rola budowlańca