Z jakiego powodu fototapety cieszą się takim zainteresowaniem, na jakich podkładach przeważnie się je robi.

Fototapety od kilkunastu lat cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem ludzi zamierzających jakoś ciekawie urządzić swoje wnętrze. Opierają się one na lubianych i znanych od bardzo dawna zwykłych tapetach, lecz z jedną niezwykle ważną przewagą, jaka daje im właśnie tak dużą popularność.

Chodzi mianowicie o możliwość wydrukowania na nich dowolnego motywu, jaki tylko się zechce, i później naklejenia wszystkiego na ściany. A możliwości w tym względzie będą praktycznie nieograniczone. Serwisy internetowe dysponują obecnie wieloma milionami zdjęć, z jakich można coś wybrać i kupić.

fototapeta

Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego dochodzi duża ilość motywów i wzorów oferowanych przez firmy zajmujące się wytwarzaniem tego typu tapet, a przecież przesłać również można swoje własne zdjęcie albo samodzielnie przygotowaną grafikę. Jeśli miała ona będzie odpowiednią rozdzielczość i jakość, to bez żadnego problemu da się ją wydrukować. Tak więc widać, że będzie w czym wybierać, niekiedy kupujący wręcz marudzą, że na samo przeglądanie schodzi im strasznie dużo czasu, a interesujących zdjęć jest taka ilość, że ciężko podjąć decyzję. Podczas wyboru trzeba jedynie pamiętać, żeby w umiejętny sposób dobrać motyw do reszty wyposażenia, bowiem może się okazać, że przepięknie prezentująca się na monitorze dla Ciebie fototapeta abstrakcja po naklejeniu już taka ładnie wyglądać nie będzie.

Niezwykle istotny podczas wybierania fototapet będzie rodzaj podkładu, na którym zostaną one wykonane. Ma to wpływ nie tylko na cenę, jaka będzie do zapłacenia, ale także na sposób czyszczenia i odporność na zmywanie. Najtańsze wersje wykonywane na podkładach z papieru wprawdzie będą kusić niską ceną, ale poza tym jest z nimi trochę kłopotów. Po pierwsze wymagają dokładnie przygotowanej ściany, ponieważ można pod nimi zobaczyć wszystkie nierówności. Oprócz tego nie bardzo będą się nadawać do zmywania, a co za tym idzie do wykorzystania w pomieszczeniach, w których będzie woda i wilgoć. Dużo korzystniej będą się pod tym względem sprawdzać fototapety z lateksu, jakie mają jeszcze na powierzchni cienką warstwę spienionego tworzywa, która pozwala na lekkie mycie zabrudzeń. Fototapety wykonywane na tego typu wyglądają też znacznie ładniej, niż wersje z papieru.

Ta solidna oferta (https://sklep.dobroplast.pl/okno-pvc-avantgarde-7000-hs/), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej tematyki, ma pokrewne informacje na to ciekawe zagadnienie – zobacz tutaj.

Najlepiej na fototapety do kuchni – -> przeczytaj przykłady albo łazienki będą się nadawać podkłady winylowe.

Tworzywo to jest całkowicie odporne na wodę i wilgoć, więc nawet przyklejenie nad wanną czy zlewozmywakiem nic im specjalnie nie zrobi.

Czy spodobał Ci się ten tekst? Jeśli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły w serwisie rozbiórki budowlane kraków, ponieważ one także mogą być dla Ciebie niezwykle interesujące.

Ale niewątpliwą wadą takich podkładów jest cena, są one znacznie droższe od odmiany lateksowej czy papierowej.