Odwieczny dylemat z wybraniem ogrodzenia. Czy lepsza będzie siatka czy też panele? Jakie są plusy jak i minusy?

Ogrodzenie posesji wydaje się być czymś prostym dla wielu ludzi, którzy z tego typu tematem nie miały do czynienia wcześniej. Natomiast dla osób, jakie stoją przed wyborem rodzaju ogrodzenia wybranie tego jednego zajmuje trochę czasu. Częstym dylematem jest wybór między siatką oraz panelami. Jakie mamy plusy jak i minusy jednego oraz drugiego rodzaju ogrodzenia?

ustawianie płotu panelowego

Autor: Eric Schmuttenmaer
Źródło: http://www.flickr.com
Takie dwa rodzaje ogrodzeń są najpopularniejsze. Dlatego to często rozważa się miedzy nimi. Najczęstszym rodzajem siatki jest ogrodzenie plecione oraz siatka zgrzewna. Ta pierwsza z reguły do nabycia jest w rolkach, co w konsekwencji powoduje jej odkształcenia. Montaż takiej siatki jest dosyć czasochłonny oraz nie należy do prostych. Dodatkowym kosztem będą odkosy blisko słupków na rogach. Dość dużym minusem jest to, iż nie da się takiej siatki zamontować samodzielnie, ponieważ trzeba ją naciągać równocześnie na górze i na dole. Sporym minusem jest podatność na odkształcanie się oraz wgniecenia. Drugi tym – zgrzewna, ma druty złączone na stałe. To powoduje większą sztywność jak też sprawia, że jest ona łatwiejsza w montażu. Jedna osoba jest w stanie sobie dać radę z założeniem jej –

Jeśli chodzi o drugi rodzaj – panele – przeniesiony tutaj -, to są one dosyć uniwersalne. Używane są zarówno przez osoby prywatne jak również przedsiębiorstwa.

Kliknij tu, sprawdź ofertę (http://alluxzabudowy.pl/oferta.html) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, zatem się nie rozczarujesz!

Bez problemu można je zakupić w wielu miejscach, a szczególnie w dużych miastach. Jak chodzi o ogrodzenia panelowe Wrocław tak jak i wiele innych miejscowości oferuje sporo różnych rodzajów. Panele takie zwykle zrobione są ze stalowych drutów o różnej średnicy. Dodatkową formą podniesienia wytrzymałości stanowią przegięcia poziome, jakich ilość jest inna zależnie od rodzajów, a tych jest ogromnie dużo, miedzy innymi Heras. Panele są w mniejszym stopniu elastyczne i najczęściej są grubsze jak porównamy do siatki. Przez to są bardziej trwałe jak i dają większe poczucie bezpieczeństwa. Do tego nie kosztują tyle co kute ogrodzenia.

dom otoczony płotem

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Jak porównamy panele z siatką, od razu widać, że prezentują się o wiele lepiej wizualnie. Siatkę można z łatwością przeciąć, co źle świadczy o poziomie bezpieczeństwa – warto zainwestować w Heras. Oprócz tego panele są odporniejsze na wygięcia, a co za tym idzie będą na naszej posesji na dłużej. Możemy je w szybszy sposób zamontować, a wybór barw jest bardzo duży. Jeśli zależy nam na tych powyższych cechach, to panele wydają się być lepszym wyborem.