Budowa własnego domu lub zakup nowego mieszkania od dewelopera – o czym należy pamiętać?

Mieszkania w blokach czy domki jednorodzinne wyrastają na peryferiach jak grzyby po deszczu. Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie mieszkania w nowym budownictwie czy domku jednorodzinnego według architektonicznego projektu, bardzo dużo aspektów możemy ustalić z developerem trochę wcześniej. Co warto ustalić zanim podejmiemy decyzję?

odkurzacz beam

Autor: Elektrolux
Źródło: http://www.doman.com.pl

Z pewnością szalenie istotny jest termin oddania naszego lokalu. W umowie, którą podpisujemy, z pewnością musi znaleźć się zapis informujący o tym, że każde spóźnienie w wydaniu lokalu będzie wiązało się z karą finansową. Druga kwestia – standard wykończenia domu. Sprzedawca i nabywca muszą konkretnie opisać, jaki standard ustalają, a w trakcie odbioru mieszkania kupujący musi dokładnie zrewidować (najlepiej z osobą znająca się na remontowaniu mieszkań czy domów pod klucz), czy wszystko zgadza się z warunkami umowy. Jest to kluczowa sprawa, ponieważ na tym etapie kupujący powinien rozważyć kilka kwestii związanych na przykład ze sprzętami domowymi (rozmieszczenie kontaktów), oraz oświetlenia obniżonego fragmentu sufitu LED-y.nieruchomości (Prime Project – zarządzanie nieruchomościami)Jeśli mamy plan, że będziemy montować centralny odkurzacz, niektóre jego elementy powinny by zamontowane w ścianach, co koniecznie należy zgłosić pośrednikowi, a ten musi o tym zawiadomić firmę remontowo-budowlaną.

Dzięki temu zaoszczędzi się czas i pieniądze na kolejnych partiach urządzania mieszkania i centralny odkurzacz (szczegóły pod linkiem: http://zcipajos.pl/oferta/odkurzacz-centralny) mamy już zrobiony w chwili zajmowania mieszkania. Podobnie przy ogrzewaniu podłogowym w łazience i kuchni – rurki do tego rodzaju ogrzewania montowane są na specjalnej wylewce, ale jeszcze pod ceramiką – wysokiej jakości odkurzacze centalne. Część deweloperów wyraża zgodę na samodzielne rozplanowanie układu pomieszczeń jeszcze w trakcie projektowania mieszkanka. Dobrze jest przemyśleć, zwłaszcza obecnie, kiedy modne są otwarte kuchnie z wyspą.

Nowoczesne osiedla budujące się na peryferiach mają wiele atutów, ale tworzone są z myślą o mieszkańcach zmotoryzowanych, dla których nie jest problemem dojazd do centrum, do pracy, restauracji, przedszkola. Ale często atutem przedmieść jest względny spokój, miłe sąsiedztwo i standard oferowanych mieszkań.