Na jakie mieszkanie zdecydować się kupując swoje długo wyczekiwane lokum? Lepsze będzie nowe czy z rynku wtórnego?

Po dłuższym czasie mieszkania w podnajmowanych lokalach we Wrocławiu. Przeprowadzania się z miejsca na miejsce, nareszcie przychodzi taki czas, gdy możemy kupić swoje mieszkanie. Wreszcie mamy dość dobrą sytuację finansową, jaka pozwala nam na wzięcie kredytu oraz znalezienie czegoś odpowiedniego dla nas. W jaki sposób zrobić to w miarę bezproblemowo oraz szybko?

Najpierw musimy zastanowić się czy interesuje nas lokum z rynku wtórnego czy też całkiem nowe. Gdy chcemy wziąć udział w jednym z programów, przykładowo mieszkanie dla młodych, to niestety mieszkanie (zobacz kupno mieszkania w gdańsku) z rynku wtórnego nie wchodzi tutaj w grę. Oprócz tego, gdy chcielibyśmy mieszkać w centrum Wrocławia, to za mieszkanie z rynku wtórnego zapłacimy mniej pieniędzy aniżeli za nowe w tej okolicy. Często również ilość możliwości, jeżeli chodzi o nowe lokum w centru miasta jest mocno ograniczona. Z tego powodu, gdy chodzi o nowe mieszkania od dewelopera krzyki we Wrocławiu okażą się lepszą lokalizacją. Mówiąc o czymś nowym dalej od centrum, znacznie uważniej trzeba sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego. Może się okazać, że zgodnie z planem, w bliskiej odległości od naszego wymarzonego domu w przyszłości biec będzie trasa szybkiego ruchu. Takie niespodzianki raczej nie zdarzą się nam w gęsto zabudowanym już centrum miasta.

mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Otóż kwestia lokalizacji do następna rzecz, którą trzeba przemyśleć. Jeżeli ktoś długi czas mieszkał w tym mieście, oraz często zmieniał okolicę, to na pewno już wie gdzie chce zamieszkać. Czasem wybór lokalizacji podyktowany jest miejscem pracy, lub chęcią wyprowadzenia się w jakąś spokojniejszą okolicę pod Wrocławiem. W miejsce gdzie będziemy mogli nabyć przykładowy nasz wymarzony domek z ogródkiem. Dla niektórych też ważna przy podejmowaniu decyzji będzie cała infrastruktura jaka istnieje w danej lokalizacji. Chodzi głównie o ewentualne żłobki, przedszkola, markety albo też dobrą komunikację z resztą miasta. Faktycznie jest tak, że deweloperzy wrocław traktują bardzo poważnie, o czym świadczy ilość inwestycji w tym mieście. Z tego powodu, że konkurencja jest dość duża, deweloperzy walczą o potencjalnych klientów zachęcając ich właśnie takimi wyżej wymienionymi rzeczami.

Pewne jest, że jakąkolwiek podejmiemy decyzję trzeba to dokładnie przemyśleć. Często takie mieszkanie jest wyborem na resztę życia. Nie jest to z pewnością prosta decyzja, ale jeżeli chodzi o nowe mieszkanie będzie doskonałym miejscem. To właśnie tu, ilość inwestycji jest na tyle duża, że będzie można przebierać w ofertach.