W dużej części domów właściciele postawili na skośny dach

Ma on dużo zalet w porównaniu z wersją płaską. Po pierwsze dużo lepiej odprowadza on wodę i śnieg, co w naszym klimacie ma spore znaczenie. Poza tym można go wykonać z tańszych materiałów, takich jak blacha czy dachówki, gdyż nie musi być bardzo duża szczelność pomiędzy ułożonymi elementami.

Kolektory Schüco linii Premium w Rezydencji Zawady w Wilanowie

Autor: SEI Energy
Źródło: SEI Energy
Jeszcze niedawno z dachami płaskimi były duże problemy, ponieważ psuły się systemy odprowadzenia wody i warstwy izolacyjne.

Jeśli szukasz podobnych informacji na opisywane zagadnienie, znajdziesz je z pewnością po przejściu na stronę www (http://www.rkstyl.com.pl/artykul/oknoplast/2/1), zatem nie czekaj tylko kliknij tutaj.

Pojawienie się trwałych termokurczliwych pap spowodowało, że dachy bez spadów stały się interesującym wyborem dla chętnych na dom (zobacz domy modułowe całoroczne ceny) (więcej). Coraz większa ilość projektantów zaczęła dokładać tego typu bryły budynków do swych portfolio, również budujący się zaczęli przekonywać do budowli z płaskimi dachami. W dzisiejszych czasach główna wada, czyli kłopoty z izolowaniem, została już rozwiązana, i pod kątem komfortu mieszkania budynki z dachami płaskimi w niczym nie ustępują domom z dachami skośnymi.

Sposób montażu płaskich dachów znacznie będzie się różnić od typowych dachów ze skosem. Przede wszystkim nie stosuje do konstrukcji żadnego drewna, dach jest kładziony zaraz na ostatniej kondygnacji. Niezwykle istotne jest zapewnienie należytego odprowadzenia wody, w najnowszych rozwiązaniach stosuje się specjalne układy ogrzewania, które zapobiegną zamarzaniu wody. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z bardzo dobrze izolującej papy, którą zlepia się w wysokiej temperaturze. Wszystkie wystające elementy, na przykład kominy czy nadbudówki również muszą być właściwie zaizolowane.

Niezwykle przydatne w czasie prac montażowych są kliny dachowe. Robi się je z reguły ze styropianowych kształtek pokrytych papą, a ich podstawowym zastosowaniem będzie wyrównanie przejścia między prostopadłymi powierzchniami. Dzięki ich wykorzystaniu nie trzeba gwałtownie zginać kładzionej papy, przez co jest ona dużo wytrzymalsza. Kliny dachowe są sprzedawane w paru standardowych rozmiarach, ale w wielu firmach bez problemów da się zamówić indywidualne wymiary.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,