Jak kupować swoje cztery kąty za pośrednictwem dewelopera i nie dać się oszukać?

Zakup mieszkania to dość duża inwestycja. Zazwyczaj wiąże się z intensywnym oszczędzaniem, a zwykle również ze spłatą kredytu w banku. Dobrze jest zatem dowiedzieć się, na jakie aspekty musimy zwracać uwagę podczas kupna nowego mieszkania od dewelopera.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zdecydujemy się na odpowiednie mieszkanie, musimy też przekonać się, jakie przeszkody i kłopoty możemy spotkać na naszej drodze oraz w jaki sposób efektywnie im przeciwdziałać. W głównym stopniu powinniśmy podpisać umowę z wybranym deweloperem. Im bardziej szczegółowa ona będzie, tym korzystniej dla nas. Unikajmy wszelkiego typu ogólników, które w przypadku kwestii spornych mogą być dla nas niekorzystne. Dobrze jest również (oferta), gdy w umowie znajdują się dokładne plany czy opisy naszej inwestycji.

Deweloper Gdańsk musi także zaprezentować nam wszystkie detale związane z wykończeniem mieszkania. W ten sposób będziemy mieli sposobność skontrolować wykonanie pracy, co ułatwi nam w przyszłości dokonywanie wszelkich zmian lub korekt. Zdecydowanie ważne są także wiadomości związane ze szczegółowymi wymiarami pomieszczeń. Umowę trzeba podpisywać w obecności notariusza. Opłatami obie strony dzielą się po równo.Duże znaczenie ma wpisanie do umowy kar umownych za jej ewentualne niedotrzymanie przez obie strony.

Chcesz zgłębić oprócz tego inne pokrewne artykuły, ale nie wiesz, gdzie ich szukać? Bez obawy – sprawdź więcej w serwisie.

Jeżeli zrealizowanie inwestycji ma jakiekolwiek opóźnienia i wina jest po stronie dewelopera, kupujący wtedy może być narażony na straty i ma prawo otrzymać rekompensatę.

Balkony w bloku

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne każdy z nas ma świadomość, że zakup własnego mieszkania od dewelopera to dopiero początek kosztów. Nieruchomość powinniśmy dodatkowo wykończyć i oczywiście urządzić, a to również związane jest z licznymi wydatkami, jakie trzeba wziąć pod uwagę. Należy również przeanalizować lokalizację, w jakiej znajdować się będzie nasze mieszkanie. Warto wcześniej przekonać się, czy w okolicy nie powstanie kiedyś trasa szybkiego ruchu, wysypisko śmieci itd.

Powinniśmy również wcześniej zdobyć informacje na temat wybranego dewelopera. Dobrze jest zyskać trochę wiadomości na temat jego finansów, jak również poznać opinie na temat dotychczasowych realizacji. W ten sposób będziemy czuć się pewniej i nasza inwestycja będzie idealnym rozwiązaniem.