Co powinieneś wiedzieć o docieplaniu pianką – charakterystyka

Poprawne systemy izolacyjne będą zapewniały izolacyjność na trzech płaszczyznach: konwencji,promieniowania oraz przewodzenia. Ocieplanie pianką poliuretanową jest dobrym systemem izolacyjnym. System ten wypełnia ubytki i ma stabilną wartość R. Pianka do izolacji nie jest podatna na uszkodzenia z powodu straty ciepła konwekcyjnego.

docieplanie

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Pianka po natrysku jest (chłodnictwo i klimatyzacja Warszawa – dodatkowe informacje) samonośna. Ocieplanie pianką poliuretanową można wykonywać w zamkniętych wnękach. Normy pospolitych materiałów do ociepleń uznają tylko wartości R jak i nie przewidują zjawisk konwekcji oraz promieniowania.

Na rynku izolacyjnym, konsumenci mają szereg różnorodnych opcji co do wyboru materiału do ocieplania. Jednakże, istnieje sporo korzyści związanych z izolacją natryskową pianką poliuretanową, które czynią, że pianka staje się najlepszym wyborem zarówno w budynkach inwentarskich jak i przemysłowych. Kluczowym celem ocieplania pianą poliuretanową jest zminimalizowanie ubytków ciepła przez co zmniejszamy koszty ogrzewania w ziemie i ochładzania w lecie. Ocieplanie pianką poliuretanową zmniejsza przesyłanie ciepła z budynku. Piana gwarantuje bezspoinowy montaż sposobem natryskowym. Dzięki swej budowie tworzy również wysoką ochronę cieplną. Pianka jest ekonomiczna – redukuje czas docieplenia do minimum. Pianki zachowują stałe parametry techniczne w czasie eksploatacji. Ocieplanie pianką poliuretanową wypełnia otwory, krawędzie i kanały. Pianka do izolacji jest lekka i twarda. Piana jest bezwonna oraz nie utlenia się, jest nietoksyczna, co sprawa że jest to materiał ekologiczny. Nie powoduje też alergii.

Dodatkowo ocieplanie pianką poliuretanową niweluje gromadzenie się kurzu oraz polepsza jakość powietrza w pokojach. Piana jest neutralnie elektrostatyczna – nie przyciąga drobin kurzu. Specyfika materiału zapewnia brak odpadów podczas zakładania izolacji pianki natryskowej.

Poświęć chwilę i sprawdź tutaj podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie zwlekaj za długo:)

Pianka jest odporna na szkodliwy wpływ warunków biologicznych i chemicznych – jest odporna na procesy gnilne, nie rozwijają się w niej drobnoustroje, jest też odporna na środki chemiczne. Pianka jest odporna na bakterie, pleśnie oraz gryzonie, insekty. Pianka to doskonały opór ciepła podczas upałów, oraz stanowi utrzymanie chłodu we wnętrzu budynku. Izolacja tą pianą nie wymagają konserwacji. Ocieplenie pianą poliuretanową jest ochroną przed wodą kondensacyjną, dzięki odporności na wilgoć.