Czym są wanny z hydromasażem instalowane w domach – dobre i złe strony

Wszelkie typy masażu kojarzona są z zrelaksowaniem, odpoczynkiem i odstresowaniem. Podobne funkcje przypisywane są gorącym kąpielom. Połączenie masażu z kąpielą wydaje się więc wspaniałym zniwelowaniem napięcia mięśni. Początkowo z hydromasażu korzystano tylko w placówkach zajmujących się przywracaniem do zdrowia.

kliknij

Autor: travelingnorthagency
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie jednak każdy może posiadać wanny z hydromasażem. Na jakiej zasadzie działają oraz jakie wady i zalety posiadają? Wanny z hydromasażem mają wbudowane specjalistyczne dysze, które przy pomocy wody pod ciśnieniem przeprowadzają masaż. Takiego rodzaju zabiegi nie tylko relaksują i pomogą się rozluźnić, lecz także są niezwykle potrzebne w rehabilitacji wielu chorób. Masaż likwiduje napięcie

wanna z hydromasażem

Autor: Excellent SA
Źródło: Excellent SA

mięśniowe, zmniejszy ból stawów, pomoże w redukcji cellulitu czy też po prostu zapewni dobry sen. Zalet zdrowotnych jest bardzo wiele. Oprócz wymienionych powyżej hydromasaż w dodatku poprawi ukrwienie skóry, a nawet przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Lista jest długa. Trzeba do niej dodać jeszcze np. nerwicę, mocne bóle miesiączkowe, artretyzm lub reumatyzm, a także bezsenność. Warto jednak nie zapominać, że istnieją również przeciwwskazania dla takiej formy masażu. Zrezygnować z niej muszą ludzie z nadciśnieniem czy też gojącymi się ranami. Choć dobrych stron jest naprawdę wiele, istnieją także i wady. Czasami bywa, że szum wydawany przez dysze może być nieprzyjemny dla uszu i staje się przeszkodą w relaksie. Trzeba pamiętać o konieczności dezynfekcji dyszy, przynajmniej raz na dwa tygodnie. Wanny z hydromasażem są również nieco większe od zwykłych, w związku z tym zużycie wody jest wyższe.

Jak znaleźć odpowiadające nam wanny z hydromasażem? Aktualnie najprościej sprawdzić oferty w Internecie. Powinno się jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło „wanny z hydromasażem”, aby w odpowiedzi otrzymać szeroką listę propozycji. Dodatkowo dzięki porównywarek cen możemy sprawdzić ofert w różnych sklepach. Wybranie najkorzystniejszej oferty jest wówczas bardzo ułatwione. Żyjemy w pośpiechu, często dużo pracujemy, jesteśmy stale przemęczeni. Nierzadko zapominamy, że regeneracja jest niezwykle istotną częścią naszego życia. Przemęczenie można także przypłacić zdrowiem. Warto wiedzieć, że można tego uniknąć. Za pomocą wanny z hydromasażem nasze mięśnie nie będą napięte, a my poczujemy się całkowicie zrelaksowani. Dodatkowa dawka energii to zagwarantowanie świetnego samopoczucia.