Na czym polega spinarka akumulatorowa ? Jakie jest jej zastosowanie?

Jest mnóstwo narzędzi, które upraszczają nam funkcjonowanie w pracy i w domu. Jednym z tych narzędzi jest spinarka ręczna. Służy do połączenia towaru przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalicznych opasek. Proste, ale niezawodne sprzęty służące do manualnego spojenia polipropylenową taśmą większych przedmiotów, również luźno ułożonych produktów na palecie.
Proste w obsłudze narzędzia do łączenia taśmą polipropylenową, lub poliestrową przy pomocy klamerki drucianej. Przyrząd gwarantuje odpowiednie napięcie, również przecięcie opaski wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego gabaryty. Do pakowacza jest możliwość zastosować rozmaite wielkości opaski, w zależności od wymogów pakowania.

Spinarka ręczna musi być wyposażona w pojemniki (pojemniki metalowe producent – Pojemniki Metalowe) do taśmy. Opaski te cechują się sporą wydajnością i wytrzymałością. Można je zgrzewać przy pomocy szczególnych urządzeń, albo łączyć je za pomocą spinaczy drucianych i plastikowych. Jest to najtańsza i najprostszy sposób na ubezpieczenie wielkiego i drobnego ładunku. Paskowarka ręczna odznacza się masywną stalową budową gwarantującą długą żywotność.

wózek

Źródło: flickr.com

Do załadowania opaski służy też odwijacz.

Jeżeli znajdziesz w tym artykule coś wartościowego dla Ciebie, to bez zwłoki zobacz obowiązkowo również te informacje (https://www.linde-mh.pl/pl/Produkty/Wozki-autonomiczne/) – w nim też przeczytasz wiele podobnych wiadomości.

Jest to wózek z bębenkiem i hamulcem i służy do rozwijania opaski. Wyposażony jest w kółka co pozwala na przemieszczanie się po całym obszarze, na jakim przeprowadza się łączenie opaskami. Ma kieszeń w jakiej można położyć napinacz i dodatki do pakowania – skorzystaj z oferty Transaco. Służy zabezpieczeniu opaski przed rozwinięciem, oraz powoduje, że taśma jest bardziej funkcjonalna. Taśma jest stale pod ręką i nie musimy mieć obaw o jej rozwinięcie. Zdecydowanie powiększa skuteczność pracy.

Istnieje także spinarka ręczna akumulatorowa. Przeznaczona przede wszystkim do spojenia palet z materiałem poświęconym do przewozu. Łączy w sobie atuty ręcznych paskowarek z maszynami paskującymi dzięki mobilności i komforcie połączenia bez użycia metalowych spinek. Scalanie odbywa się przez zgrzew. Urządzenie jest uniwersalne, w ciągu paru minut jest możliwość je przestawić w prosty sposób na przeróżne wielkości taśm.