Czy warto się skusić na wyspę w kuchni? O jakich rzeczach pamiętać w czasie planowania projektu?

Wyspa w kuchni to całkiem wygodne rozwiązanie, dzięki temu możemy zaoszczędzić przestrzeń i mieć |wygodę przygotowując posiłki wraz z domownikami. Istnieje jednak jeden warunek, jaki raczej nie będzie dziwił. Kuchnie z wyspą spełniają swoje zadanie, jak są dobrze urządzone. Trzeba w związku z tym zwrócić uwagę na parę rzeczy, żeby korzystanie z takiej kuchni nie było utrapieniem, ale czymś przyjemnym.

Wyspa – jak jej nazwa mówi, po to właśnie jest wyspą, żeby mieć do niej dostęp ze wszystkich stron, czyli nie może zakłócać komunikacji w reszcie kuchni czy sąsiednich pomieszczeniach. Nie powinna być zlokalizowana na środku przejścia do pozostałych pomieszczeń albo tez zbytnio blisko wejścia do kuchni, czy z kuchni do miejsca gdzie trzymamy zapasy.

Czy pragniesz przeczytać więcej ciekawostek (http://drabest.pl/pl/26-wielofunkcyjne-3-elementowe) na prezentowane na tej stronie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten link – nie zawiedziesz się. To zbliżona problematyka!

Drzwiczki mebli jak również urządzeń, czyli piekarnika lub też zmywarki nie powinny ze sobą kolidować. Przy krótszych bokach wyspy nie może zabraknąć miejsca, żeby swobodnie móc przejść.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis palenie laserem, w którym są podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Musi tam być przynajmniej 60 centymetrów, jeżeli zaś tam są otwierane meble, to powinno być 80 centymetrów. W bardziej ciasnych pomieszczeniach ciężko będzie nie tylko przejść dwóm osobom, lecz także dostać do półek pod blatem. Niestety trzeba się do nich schylić lub kucnąć, a przecież powinno też być tam miejsce na otwarcie drzwiczek.

szafki kuchenne

Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji, jeśli wyspa usytuowana jest pomiędzy kuchnią a jadalnią albo pokojem gościnnym zobaczmy, czy sama wyspa oraz korzystające z niej osoby nie będą przeszkadzały w korzystaniu z pozostałego obszaru pokoju, to znaczy stołu w jadalni czy aneksu wypoczynkowego. Wyspa na pewno musi być dopasowana do urządzeń, jakie chcemy na niej umieścić i przy tym zapewnić miejsce na ich obsługę. Tym samym odmienne będą wymiary wyspy ze zlewozmywakiem, zaś inne już z płytą grzewczą. Zachowując właściwe proporcje prościej utrzymać czystość w kuchni (aby uzyskać więcej informacji kliknij), ogólny ład jak również miłą atmosferę, zdecydowanie także prościej przyrządzić coś pysznego, gdyż używanie tego typu kuchni okaże się rzeczywiście przyjemnością. Warto zastosować się do wspomnianych paru wytycznych, gdyż wtedy będziemy prawdziwie zadowoleni z naszej kuchennej wyspy.