Zapanuj nad poplątanymi kablami za pomocą opasek zaciskowych

XXI wiek przejawia się rozwojem technologii. Na nieszczęście technologia ma stosunkowo daleko do zasilania wszelkich urządzeń bezprzewodowo w związku z czym jesteśmy otoczeni kablami. Kable te mają w swoim zwyczaju wymykać się spod kontroli.

kable

Autor: mangtronix
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas kto spojrzał chociażby za biurko komputera dobrze zdaje sobie sprawę jak ten chaos wygląda. Perfekcyjnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są wyprodukowane po raz pierwszy niespełna 50 lat temu opaski zaciskowe.

Interesujący tekst? Jeżeli tak, kliknij tutaj – w najnowszym linku (https://www.prymat.net/) z pewnością wyszukasz coś absorbującego, więc ten odnośnik powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Były one kiedyś stworzone z metalu i służyły do układania przewodów w samolotach. Po jakimś czasie materiał z którego stworzona jest opaska został zamieniony na nylon, dzięki czemu stały się jeszcze łatwiejsze w użyciu.

Porządek przede wszystkim

Użycie opasek bywa wyjątkowo różnorodne. Jak już wspomniałem żyjemy w świecie zasilanym za pomocą kabli. W domu, samochodzie, garażu czy także na rowerze są luźno wiszące kable, które nie mogą odnaleźć swojego miejsca. Z tego powodu należy im w tym pomóc. Zdecydowaną zaletą tych drobnych przedmiotów jest wygoda ich użycia. Opaskę musimy przełożyć przez zębatkę która znajduje się na jednym z dwóch końców i pociągnąć. Specyficzna budowa opaski sprawia, że ta blokuje się i dzięki czemu spina niesforne kable. Opaski bywają używane kilka razy, wystarczy kupić egzemplarz ze specjalną zapadnią lub podważyć zębatkę za pomocą, np. małego śrubokrętu.Uniwersalność zastosowania.

Kable do komputera

Autor: srbichara
Źródło: http://www.sxc.hu
Opaski zaciskowe bywają używane, także jako skuteczna ochrona przed kradzieżą kołpaków do samochodu i jako substytut kajdanek. W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie biura, serwerownie a także mnóstwo domów bez tego, umożliwiającego dbanie o prządek, przedmiotu. Nie będziemy więcej zobligowani walczyć ze splątanymi przewodami od telewizji, komputera czy innych urządzeń. W uporządkowanym pokoju łatwiej jest się skoncentrować, w związku z czym wykonywane przez nas prace staną się jeszcze efektowniejsze. Nie wspominając o tym, że schludne miejsce pracy czy też rozrywki po prostu prezentuje się lepiej.