Jak samemu zamontować klimatyzację? Czy jest to faktycznie możliwe? Zobacz, jak to wygląda

Marzysz o klimatyzacji w domu? Chcesz nie przejmować się nawet najbardziej nieznośnymi upałami? Jeżeli tak, korzystnie zainwestować we właściwy sprzęt. Jednocześnie możesz sam zdecydować się na zamontowanie klimatyzacji. Zobacz, o co w tym chodzi?

klimatyzacja w pomieszczeniu

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, wielu z nas nie będzie się tym samemu trudnić, więc w tejże sytuacji powinniśmy wynająć specjalistów, jak montaż klimatyzacji warszawa. Dla chcących jednak nic trudnego, co pokaże nasza instrukcja. Na początek należy przygotować najlepiej dopasowane narzędzia. Solidna centrum wiertarskie to podstawa. Jeśli nie mamy tego rodzaju w domu, a nie chcemy zakupić jej jedynie z powodu tej okazji, to można wypożyczyć wiertarkę z wypożyczalni. Jest jeszcze alternatywa jak młotek lub przecinak. Ponadto powinniśmy posiadać także śrubokręt oraz klucz imbusowy, a także miarkę i poziomice.

Na tym etapie, posiadamy już odpowiedni klimatyzator oraz niezbędne narzędzia. W następnym etapie powinniśmy podjąć decyzję, w jakim miejscu co ma być zamocowane. Nasz klimatyzator (opinie na nasz temat) składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej oraz wewnętrznej. Zasada montażu jest dość logiczna: jednostkę wewnętrzną trzeba zainstalować tak, żeby chłodne powietrze rozchodziło się swobodnie po pomieszczeniu, zaś jednostkę zewnętrzną jak nazewnictwo wskazuje, powinniśmy zamontować na zewnątrz. To dosyć ciężki etap. Jeśli chodzi o rurki freonowe, to po montażu jednostki wewnętrznej, przystąpmy do kolejnego kroku, jakim jest montaż specjalnego korytka. Tam znajdą się rurki i przewody elektryczne. Rurki muszą być właściwie zaizolowane, a później przeprowadzone przez ścianę. Powinny być rozmieszczone w korytku, tak aby nie były za mocno powyginane.

budynek i klimatyzacja

Autor: CWCS Managed Hosting
Źródło: http://www.flickr.com
Potem należy zrobić podłączenie elektryczne. Przed instalacją powinniśmy zwrócić uwagę na warunki dotyczące bezpieczeństwa. Jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną złączamy kablem elektrycznym, jaki powinien być dołączony do zestawu. W czasie podłączenia musimy zastosować się do wskazówek na skrzynce zaciskowej, czyli znaleźć odpowiedniki kolorystyczne i przewody zarządzania pompą ciepła. Na koniec pozostaje odpowietrzanie, najbardziej problematyczny etap, bo wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu. Jest nią pompa próżniowa. Działanie to powinno wyeliminować wilgotne powietrze z wymiennika ciepła z wewnętrznej jednostki, ponieważ może być bardzo szkodliwe dla działania klimatyzatora.