Jakie są podstawowe wersje drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, jak je najlepiej dobrać do swojego domu.

Drzwi to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia mieszkań i domów. Spełniają one bardzo istotną rolę użytkową i ozdobną, dlatego też powinno się przy wybieraniu poświęcić trochę czasu i wyszukać najbardziej odpowiednie. Drzwi generalnie można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne, każdy z tych dwóch typów ma odmienną funkcję i w związku z tym jest wykonany zupełnie inaczej.

drzwi

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com

Drzwi zewnętrzne będą miały za zadanie ochraniać wejście do mieszkania albo domu zarówno przed osobami, które nie są pożądane, ale także przed czynnikami atmosferycznymi. Z tego też powodu muszą być one w pierwszej kolejności bardzo porządnie zrobione – w dobrych drzwiach standardem są odpowiednie wzmocnienia, blokady antywłamaniowe i wysokiej jakości zamki. Drzwi zewnętrzne Wrocław (więcej na ) robione są z różnych materiałów, zależnie od swych preferencji klienci wybierać mogą pośród odmian drewnianych i zrobionych z blachy pokrytej okleiną. Drzwi drewniane Wrocław (więcej na ) robi się z twardszych gatunków drewna, przykładowo takich jak dąb czy buk, przez co będą one odpowiednio odporne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne, a jednocześnie będą się ładnie prezentować.

Z kolei drzwi wewnętrzne Wrocław pełnią zupełnie inną rolę, dlatego też zupełnie inaczej się je robi. Ich główną rolą jest rozdzielenie pomieszczeń od siebie, ale nie ma potrzeby, aby były one ciężkie i masywne.

Dlatego też do ich wyrobu nie stosuje się blachy ani grubego drewna, raczej są to miękkie odmiany typu sosna czy jodła. Sporo modeli wykonanych jest z odpowiednio przygotowanych profili, takie drzwi we Wrocławiu są znacznie lżejsze od całkowicie drewnianych, zachowując przy tym wszystkie parametry. Zależnie od pomieszczenia, do którego się je kupuje, drzwi wewnętrzne mogą mieć jakieś dodatki, na przykład w łazienkach konieczne jest zastosowanie kratek lub otworów wentylacyjnych. Z kolei drzwi do pokojów bardzo często mają duże szyby – taka budowa (przekonaj się jakie produkty sprzedaje e-ogniwa) nie tylko ładnie wygląda, ale też zapewnia w pomieszczeniach odpowiednią ilość światła słonecznego.

Categories: Rola budowlańca