Rodzaje rusztowań wykorzystywanych w przemyśle

W różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się mnóstwo rodzajów rusztowań. Każde z nich przeznaczone są do odmiennych celów, każde są nieco inaczej skonstruowane i mają naturalnie za zadanie możliwie ułatwiać prace, przy których się je wykorzystuje. Niezależnie od przeznaczenia rusztowania zwykle robione są z dwóch materiałów. Popularne ostatnimi czasy są rusztowania aluminiowe. W wielu miejscach wypierają te wykonane ze stali, gdyż są lżejsze, a przez to łatwiej je przewozić z miejsca na miejsce, co ma niebagatelne znaczenie dla każdej firmy zajmującej się budowami, czy świadczącej usługi konserwatorskie.

rusztowanie arad

Autor: arad.pl
Źródło: arad.pl

Materiał, z którego są zrobione to zaledwie jeden wyróżnik rusztowań. Dodatkowo dzieli się je ze względu na wykorzystanie. I tak, w zależności od tego, czy będą używane na niewielkich przestrzeniach wewnątrz budynku czy może do odświeżania zewnętrza. Tutaj przydają się dwa rodzaje.

Przede wszystkim rusztowania modułowe elewacyjne. Jak sama nazwa mówi stosuje się je do odświeżania elewacji budynków. Ich pionową konstrukcję stanowią solidne ramy między którymi montuje się zróżnicowanej wielkości pola. Zwykle to żerdzie przykryte platformami metalowymi lub deskami, chociaż coraz częściej odrzuca się drewno. Montowane śrubami metalowe platformy są o wiele bardziej stabilne i bezpieczne.

W podobny sposób skonstruowane są rusztowania fasadowe. Często mają one również drabiny zainstalowane między poziomami więc prace można prowadzić na kilku poziomach jednocześnie. To jest szczególnie istotne na przykład dla konserwatorów zabytków. Na froncie budynku czasem jeden zdobiący motyw którym zajmuje się jedna osoba ciągnie się przez wiele metrów w pionie i przydatna jest opcja błyskawicznego i bezpiecznego przemieszczania się między platformami. Więcej na

W pracach postępujących w szybkim tempie i prowadzonych w pomieszczeniach idealnie sprawdzają się rusztowania jezdne oraz ogrodzenia. W niezwykle wysokich wnętrzach, w których żadna drabina się nie przyda musimy postawić rusztowanie. jeżeli odbywa się tam zaledwie na przykład odświeżanie ścian – dzieje się to szybko i rusztowanie Bautec – (rusztowania mazowieckie) trzeba przestawiać. Aby nie trzeba było go rozkładać wykorzystuje się właśnie rusztowania z kółkami. Oczywiście, gdy przebywa na nich jakaś osoba są dobrze zabezpieczone wspornikami i hamulcami, zatem stoją stabilnie. Możemy je jednakże przestawić szybko i bezpiecznie. W tego typu pracach rusztowania przejezdne oraz szalunki są niezastąpione.

Bautec Łódź oferuje również remonty.