Czemu trzeba wyposażyć się w parawan kominkowy?

Kominki cieszą się współcześnie coraz większą popularnością, ponieważ są znakomitą alternatywą na zimne wieczory, jakich w polskim klimacie niestety nie brakuje. Warto mieć to na uwadze, kiedy buduje się własny dom. W dodatku, kominki gwarantują, że pomieszczenie zyska interesującą atmosferę. Mogą także posłużyć jako podstawa systemu grzewczego. Planując założenie zwyczajnego kominka, czyli otwartego, w którym pali się prawdziwy ogień, należy pamiętać, by wyposażyć się we wszystkie potrzebne akcesoria. Rzeczywiście pomocny okazuje się także zabudowa kominkowa. Dlaczego? Do czego służy?

rozpalony kominek

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Parawany idealnie sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi. Maluchy najczęściej ciężko jest upilnować – chwila nieuwagi wystarczy by dziecko doszło do kominka, co mogłoby skutkować bolesnym, a często też bardzo niebezpiecznym poparzeniem. Zabudowę warto zamontować już prewencyjne w momencie, kiedy maluch zaczyna raczkować – http://www.unico-kominki.com/unico-do-cieplych-zabudow/. Często stanowi on również świetne zabezpieczenie, jako że zazwyczaj jest wyposażony w siatkę łapiącą iskry. Dzięki temu, minimalizuje się niebezpieczeństwo możliwego pożaru, który mogłaby wywołać iskra w kontakcie z drewnianą podłogą. Ponadto, ochrania się tym samym meble oraz podłogę przed wypaleniem, co niestety wygląda bardzo nieestetycznie.

kominek elektryczny

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku aktualnie dostępny jest naprawdę szeroki wybór parawanów różnego typu, z tego powodu można je dostosować nie tylko do wielkości kominka, ale także wystroju mieszkania. W ten sposób, mogą one pełnić rolę ozdobną. Możliwości w tym względzie jest naprawdę wiele. Przed zakupem warto sprawdzić z jakich materiałów parawan został wyprodukowany. Dzięki temu będzie się miało gwarancję, że jest on rzeczywiście odporny na działanie żaru i będzie stanowić funkcjonalną ochronę przed kominkowym ogniem.

Oryginalnym rozwiązaniem są parawany wyposażone w bramkę, jaka umożliwia osobom dorosłym dojście do kominka. Jednakże nie zapominajmy o tym, że sam wybór kominka jest również bardzo istotny: http://www.unico-kominki.com/.Takie parawany można z powodzeniem wykorzystać również w roli barierek na schody, jakie znakomicie sprawdzą się podczas raczkowania i nauki chodzenia oraz w starszym wieku maluchów, które nie powinny same wchodzić i schodzić po schodach. Są niezmiernie wielofunkcyjne, wobec tego ich zakup na pewno okaże się inwestycją na dłużej i zagwarantuje pociechom wymaganą ochronę.

Categories: Uncategorized